Co o Szkole w Rakowicach Wielkich mówią jej absolwenci? WIDEO

7
3833

Złoty jubileusz szkoły, to bez wątpienia czas wspomnień, refleksji i radości z powrotu do lat młodości. Tych cudownych chwil nie brakowało podczas obchodów 50- lecia Zespołu Szkół Ekonomiczno- Technicznych im. Kombatantów Ziemi Lwóweckiej w Rakowicach Wielkich. Wydarzenie zainaugurował uroczysty apel w dniu wczorajszym, a w sobotni poranek dopełnił go drugi apel wyłącznie dla absolwentów. Jednak jak zapewniał Dyrektor Pan Marek Łukasik, to dopiero początek tego wyjątkowego dla szkoły i związanych z nią ludzi roku.

 

 

– Rozpoczynamy rok obchodów, bo nie ukrywał, że dzisiejszy apel jest początkiem roku obchodów 50- lecia Zespołu Szkół. Będą spotkania z absolwentami, żeby było łączenie pokoleń, będziemy korzystać z wiedzy, doświadczenia i mądrości naszych byłych nauczycieli, by budować lepszą przyszłość. Wydamy przepiękny album o szkole, monografię. Będzie dużo imprez sportowych. – zapewniał podczas apeli dyrektor rakowickiej szkoły.

Sobota, 17 września 2022 roku, to drugi dzień uroczystych obchodów, to dzień spotkań absolwentów, wspomnień, wzruszeń, zwiedzania szkoły po latach i oceniania zmian, jakie w niej zaszły.

Zapytaliśmy absolwentów, dziś mieszkańców okolic Lwówka Śląskiego, Jeleniej Góry, Bolesławca, Zgorzelca, Wałbrzycha, czy Berlina, jak wspominają naukę w szkole w Rakowicach Wielkich. Co odpowiedzieli? Zachęcamy do obejrzenia krótkiego materiału wideo.

 

7 KOMENTARZE

  1. Mój brat był absolwentem też tej pięknej szkoły. Dziś już nie mógł być z Wami Drodzy uczniowie i nauczyciele. Mam nadzieję że dziś jest szczęśliwy i patrzy na Was z góry w ten wspaniały dzień , święta szkoly!!!

    • Tak to prawda. Masz zdecydowana rację. Bardzo mi szkoda i smutno z tego powodu. Tym bardziej że jestem ze Świdnicy i kilka razy w minionych latach dzwoniłam do szkoły i pytałam o ewentualne organizacje jubileuszy. No cóż zrobić. Szkole wspominam zawsze pozytywnie i z sentymentem bo naprawdę czuliśmy się w niej bardzo dobrze. Maria Pilch była przewodnicząca szkoly

  2. Bardzo mi smutno, że nie byłam a tak bardzo chciałabym być. Niestety chyba coś organizacyjnie nie poszło dobrze z przesyłem informacji dla weteranów jednych z pierwszych maturzystów rocznik matura 1975 i matura 1976. Wspaniała nasza wychowawczyni Jadwiga Kowalik

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here