Co było przyczyną śmierci 17- latki?

25
3657
fot.: Lwówecki.info

Śmierć nastolatki to cios dla rodziny, dla jej najbliższych ale także dla całego środowiska. Wstrząśnięci są nie tylko mieszkańcy Rębiszowa, z którego pochodziła dziewczyna, ale także mieszkańcy całego regionu.

 

Mieszkająca w Rębiszowie koło Mirska 17-letnia Kamila w niedzielę (8.12) wyszła z domu udając się do internatu szkolnego w Lubomierzu. Gdy okazało się, że do niego nie dotarła rozpoczęły się poszukiwania nastolatki. Po kilku godzinach ciało dziewczyny odnaleziono kilkaset metrów od domu, w niewielkim strumyku, tuż obok betonowego przepustu znajdującego się przy drodze leśnej. Przy ciele denatki znaleziono plecak, telefon komórkowy oraz pustą butelkę po alkoholu.

 

Od chwili tragedii wszyscy pytają: dlaczego? Dlaczego tak się stało? Dlaczego zginęła tak młoda osoba? Czy i kto zawinił? Co było przyczyną śmierci Kamili?

 

W dniu wczorajszym (11.12) przeprowadzona została sekcja zwłok nastolatki. Sekcja wykazała, iż 17- latka nie miała obrażeń, które wskazywałby na udział osób trzecich w zdarzeniu. Śledczy zabezpieczyli także materiał do dalszych badań. To czy dziewczyna była np. pod wpływem alkoholu, bądź innych środków będzie wiadomo dopiero za jakiś czas. Sekcja nie dała jeszcze pełnego obrazu sytuacji. – Pełnej przyczyny jeszcze nie znamy – tłumaczy Pan Marek Śledziona Prokurator Rejonowy w Lwówku Śląskim.

 

Nie ma zatem mowy o zabójstwie. Inne wersje są nadal otwarte. Okoliczności zdarzenia bada policja pod nadzorem prokuratury.

Do sprawy jeszcze wrócimy.

25 KOMENTARZE

 1. Mam nadzieję, że zbadają tą sprawę do końca bardzo dokładnie, bo za jakiś czas znów dojdzie do takiego samego zdarzenia. Coś w tej szkole dzieje się niedobrego.. Nie można takich czynów lekcewazyc

 2. Trzeba to koniecznie wyjasnic do konca niestety to juz trzecia osoba ktora nie zyje trzeba tez zaglebic sie w relacje szkoly moze tam tkwi odpowiedz jedno wiem ze tam dobrze sie chyba nie dzieje skoro takie wypadki sie zdarzaja moj syn tez chodzi do tej szkoly i mieszka w internacie trzeba to koniecznie wyjasnic a dla rodziny skladam najszczersze kondolencje

 3. A dlaczego nikt nie zapyta jak wyglądała sytuacja rodzinna tej dziewczyny? Z jakim bagażem doświadczeń przyszła do szkoły? Najłatwiej jest zrobić nagonkę na szkołę i na internat, a tak naprawdę to te dzieciaki czasami więcej uwagi i zainteresowania dostają w szkole i internacie niż we własnym domu rodzinnym. Łatwo jest stać z boku i krytykować szkołę, a może tak Szanowni Państwo zastanowią się przez chwilę, czy znają swoje własne dzieci, ile czasu im poświęcają w domu?? najłatwiej jest zrzucić odpowiedzialność na innych!! Skoro w szkole jest tak źle i szkoła niszczy dzieci i skłania do samobójstwa to może kochani Rodzice, zabierzcie swoje pociechy do domu i sami nauczajcie!

  • Może dlatego ze każdy widzi jaka ta szkoła jest? Większość ludzi z Ukrainy Polacy nie czyja się tak samo wartościowi, problemy są bagatelizowane dopóki coś się nie stanie a jak się stanie to stoi znicz kilka dni i później po temacie, sytuacja w domu to swoją droga ale w szkole tez nie jest łatwo i wystarczy popytać kilku uczniów

  • Po tym co nauczyciele wyprawiają w okolicznych szkołach,to dzieci same mówią niechce mi się już żyć, mam dość tej szkoły, także xxxx zastanów się co wypisujesz,pewnie gdzieś uczysz i wiesz jacy jesteście do dzieci:wyzwiska,poniżanie itp itd ,nauczyciela to się poprzewracało w …

  • Brawo, bardzo trafny komentarz. Sam jestem rodzicem i szkołę traktuję jako ogromną pomoc w wychowaniu moich dzieci. Szkoła pomaga nam rodzicom w kształtowaniu dzieci, więc proszę nie krytykować szkoły oraz nauczycieli, a spojrzeć na siebie i wlasne rodzicielstwo.

  • Na kilometr widać, że jesteś przedstawicielem szkoły!!! Wstyd! Najważniejsze, aby dojść do przyczyny! Czy to szkoła, czy rodzice, czy też co innego… Martwić się reputacją szkoły w chwili, gdy 3 uczeń w podejrzanych okolicznościach odchodzi z tego świata, to kure…two! Najważniejsze, aby skupić się na wyjaśnieniu i sprawieniu, aby taka sytuacja się więcej nie przydażyła!!!

 4. W ostatnich latach umarło wielu obywateli Lubomierza.Dużo z nich było byłymi uczniami Szkoły w Lubomierzu. Trzeba to koniecznie wyjaśnić. Moi znajomi też chodzili do tej Szkoły. Te głupie komentarze wskazują na wysoki intelektualny poziom komentatorów. Nobla nie dostaniecie. Uszanujcie tragedie wszystkich, którzy znali i kochali Kamilę.

 5. Tragedia miała miejsce poza szkołą. Zastanawiam się, czy dziewczyna szła pieszo z Rębiszowa do Lubomierza? W dodatku podobno był wieczór. Być może źle to zabrzmi, ale poniekąd sama jest sobie winna.. Szczególnie jeśli potwierdzi się hipoteza, że była pod wpływem jakichkolwiek środków. Nie szukajcie winnych w szkole. Z pewnością był to nieszczęśliwy wypadek.

 6. Jedna z tych dziewczynek była studentką, absolwentką szkoły… Wesołą i z planami.. Przykre, że odgrzebuje się i wykorzystuje takie sprawy, by okazać choć trochę zawiści innym. Przykre dla rodzin, które może uporały się jakoś z tragedią. Przykre dla tych, którzy nadal cierpią. I wreszcie dla tych, którzy przeżywają właśnie tragedię, jaka ich dotknęła.. dlaczego? Bo najlepiej nam wychodzi szukanie sensacji i obrzucanie innych błotem…

 7. Moi drodzy. Piszecie o tych złych nauczycielach szkołach winnych szukacie tu. Ja uważam że te dzisiejsze czasy niestety mają zły wpływ na młodzież. Nauczyciele poniżają uczniów ktoś napisał wyzwiska itp. na to są paragrafy jeśli tak jest. A przedstawię inną stronę gdzie nauczyciele boja się uczniów. Niestety w szkołach średnich młodzieży wydaje się że zjedli wszystkie rozumy pyskówki wyzwiska w stronę nauczycieli to norma . Przykład z przed paru dni nie będę pisać w której szkole itd bo nie o to chodzi. Uczeń dostaje 1 że sprawdzianu i mówi tak do nauczycielki spi….szmato mam na Ciebie wyj… trzaska drzwiami i wychodzi. Sami sobie zadajcie pytanie i podsumujcie. Teraz nauczyciel nie ma rzadnego szacunku. Dzieci często wyładowują swoje emocje właśnie w szkole bo na domu albo nie ma się dla nich czasu albo się olewa ich problemy. Szkoła ma uczyć od wychowania jesteśmy my rodzice i jakie wartości dziecko wyniesie z domu zależy od nas. Tyle !!!!!

 8. 1 Dlaczego niepelnoletnia idzie z Rebiszowa do Lubomierza wieczorem bez opieki?
  2 Co robi butelka po alkoholu przy jej zwlokach?
  3 Czy byla pod wplywem alkoholu/ narkotykow/ dopalaczy?
  4 Jesli odpowoedz na punkt 3 brzmi tak to gdzie nabyla takie substancje
  5 Osoba w tym wieku ma kolezanki/ kolegow, znajomych, moze przyjaciela. Moze z nimi pogadac?

 9. WIEM tylko jedno że szkola i sytuacja w internacie jest bardzo zla nauczyciele dorowadzaja mlodziez do takich sytuacji terazn jest półroczne w szkole proszę się zapytać jak sa traktowani uczniowiena wstawiają same 1 dla ucznia który cały czas dobrze się uczy w ciągu półrocza nie ma 1 a na półrocze ma wiec tym powinien się wydział oświaty we Wrocławiu tymi pedagogami którzy doprowadzają dzieci do takich sytuacji/ depresji/ którym się mówi wprost ze sa nic nie warci ukraincy to sa dopiero uczniowe dlaczego policja nie przesłuchuje dzieci co maja na ten temat. Trzeba się wziasc za tych pseudo pedagogów żeby nie doprowadzili do natepnej tragedji już pora najwyzsza ażeby ten Lubomierz i caly internat zlikwidować a najlepiej wymienić pseudo pedagogów i sprawą powinno się zając Ministerstwo Sprawiedliowosci a nie LWÓWEK którzy zamiatają pod dywan

 10. 3cia dziewczyna w ciągu roku, ale nie wszystko jest naturalne. Po prostu w Lubomierzu tak jest że dziewczyny 17letnie umierają. Naturalna rzecz to jest.
  Ktoś tu komuś dupę kryje.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here