Co brać pod uwagę wykupując ubezpieczenie na życie?

0
330
zdjęcie poglądowe (pexels.com)

Polisa na życie obejmuje wsparcie finansowe bliskich na wypadek śmierci osoby ubezpieczonej. Na rynku działa wiele firm, które oferują różne jej rodzaje. Przy wyborze odpowiedniego ubezpieczenia należy kierować się zarówno możliwościami finansowymi, jak i indywidualnymi potrzebami. Na co więc konkretnie zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy? Podpowiadamy.

 

Kwota ubezpieczenia

Najważniejszą kwestią dla większości osób wykupujących ubezpieczenie na życie będzie kwota wypłaty gwarantowanego świadczenia. Jak łatwo się domyśleć, głównie od tej sumy zależy miesięczna stawka. Różne firmy ubezpieczeniowe mogą zaproponować odmienne kwoty, więc zanim podejmiemy decyzję warto dokładnie porównać interesujące nas oferty. Tym bardziej, że niektóre towarzystwa bardziej skupiają się na dodatkowej, rozszerzonej ochronie i tym samym mogą zaoferować nieco mniejszą kwotę wypłaty, ale będzie ona dotyczyć szerszej ilości przypadków, a nie tylko śmierci.

Wyłączenie odpowiedzialności ubezpieczyciela

Niezwykle istotną kwestią przy podpisywaniu umowy jest zwrócenie uwagi na zapisy w regulaminie oraz umowie. Wiele towarzystw ubezpieczeniowych stosuje skomplikowane punkty w swoich przepisach, które wyłączają jego odpowiedzialność. Oznacza to, że w pewnych sytuacjach wypłata ubezpieczenia może być niemożliwa. Dotyczy to na przykład sytuacji w której ubezpieczony świadomie działał na własną niekorzyść, mimo tego, że skutki były trudne do przewidzenia. Na przykład udział w bójce lub prowadzenie samochodu po alkoholu. Warto więc zapoznać się bardzo dokładnie z poszczególnymi podpunktami, aby później nie być zaskoczonym jeśli uzyskanie pieniędzy będzie wiązać się z batalią sądową albo w najgorszym przypadku będzie nieosiągalne.

Dodatkowe pakiety ubezpieczeń

Zanim zdecydujemy się na zakup ubezpieczenia na życie warto sprawdzić czy dana firma nie oferuje atrakcyjnych zniżek przy wyborze wielu pakietów lub dodatkowych opcji. Najczęściej w takim przypadku firmy mogą zaproponować polisę, która obejmuje także problemy zdrowotne. Może to być więc kompleksowe zabezpieczenie nie tylko przed śmiercią, ale również przed poważnym zachorowaniem, nieszczęśliwym wypadkiem lub określoną formą kalectwa, które uniemożliwi wykonywanie pracy. Pakiety charakteryzują się najczęściej dość sporą zniżką, więc nic dziwnego, że cieszą się dużo większym zainteresowaniem niż pojedyncza polisa. Aby dowiedzieć się więcej na temat innych możliwości warto zapoznać się z informacjami na stronie https://kioskpolis.pl/ubezpieczenie-na-zycie/.

-/materiał partnera/-om

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here