Ciemno jak … w Lwówku Śląskim. Burmistrz wyjaśnia

4
1669
zdjęcia nadesłane przez czytelników

Wykonawca robót po dziewięciu dniach od otrzymania zgłoszenia poinformował urząd o naprawieniu awarii. Burmistrz blisko miesiąc zajęło udzielenie wyjaśniań zaniepokojonym mieszkańcom.

 

 

Burmistrz Lwówka Śląskiego wydaje się być osobą bardzo zajętą. Wprawdzie nie bardzo wiemy, co ją tak pochłania, ale faktem jest, iż na wyjaśniania dotyczące awarii oświetlenia ulicznego mieszkańcy musieli czekać niemal miesiąc. W tym czasie awaria dawno została usunięta.

Na prośbę poirytowanych egipskimi ciemnościami mieszkańców stolicy powiatu lwóweckiego w dniu 17 maja br. redakcja Lwówecki.info zwróciła się do Taurona i burmistrz Lwówka Śląskiego z prośbą o wyjaśniania, dlaczego na ulicach: X Dywizji, Legionów, czy Krzywej …, w nocy nie świecą się niedawno zamontowane lampy, dlaczego na ulicach jest ciemno?

 

Tauron zareagował bardzo szybko, już po kilku godzinach mieliśmy wyjaśniania.

„Nie otrzymaliśmy z Urzędu Gminy i Miasta Lwówek Śląski zgłoszeń o usterkach we wskazanych przez Pana lokalizacjach. Problemy z oświetleniem ulicznym, na podanych przez Pana ulicach, mogą być wynikiem modernizacji sieci znajdującej się na majątku Gminy Lwówek Śląski. Prace prowadzi firma zewnętrzna wyłoniona w przetargu ogłoszonym przez właściciela majątku oświetleniowego. Pełną wiedzę na temat etapów i postępów prac powinien posiadać Wydział Inwestycji Urzędu Gminy i Miasta Lwówek Śląski.” – poinformował Tauron.

Na wyjaśnienia od burmistrz Szczęsnej mieszkańcom przyszło czekać blisko miesiąc. Dopiero w dniu 14 czerwca 2023 roku szefowa magistratu udzieliła krótkich wyjaśnień. W przesłanym do redakcji piśmie w sprawie awarii oświetlenia ulicznego przy ul. X Dywizji, ul. Legionów i ul. Krzywej w Lwówku Śląskim M. Szczęsna wskazuje, iż na terenie gminy i miasta realizowana jest modernizacja oświetlenia ulicznego.

zdjęcia nadesłane przez czytelników

 

„Zakres prac przy ul. X Dywizji, ul. Legionów i ul. Krzywą w Lwówku Śląskim poza wymianą opraw oświetlenia drogowego obejmuje również częściową wymianę słupów i okablowania zasilania oświetlenia drogowego. Podczas podłączania nowej instalacji elektrycznej nastąpiło zwarcie, które spowodowało brak oświetlenia w ww. lokalizacjach. Awaria ta została zgłoszona dnia 15.05.2023 r. do Wykonawcy robót realizującego zadanie polegające na modernizacji oświetlenia drogowego na terenie miasta i gminy Lwówek Śląski. W dniu 24.05.2023 r. Gmina i Miasto Lwówek Śląski została poinformowana o naprawieniu awarii.” – pisze burmistrz Szczęsna.

Jak widać Tauronowi udzielenie wyjaśnień zajęło kilka godzin. Wykonawca robót po dziewięciu dniach od otrzymania zgłoszenia poinformował urząd o naprawieniu awarii. Urzędującej jeszcze burmistrz Lwówka Śląskiego przekazanie informacji zaniepokojonym mieszkańcom zajęło blisko miesiąc.

4 KOMENTARZE

  1. W Płóczkach Dolnych, mimo popowodziowych obietnic sprzed 2 lat, nadal brak latarni od posesji 64 do sklepu. Postawiono 3 za sklepem. “Ni w gruszkę, ni w pietruszkę”.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here