Chodnik nie do przejścia

8
144

To nie pierwszy raz jak mieszkańcy zwracają się z prośbą o zrobienie porządku na moście w ciągu drogi wojewódzkiej 364, przy ulicy Betleja w Lwówku Śląskim. Kilka lat temu w związku z bardzo złym stanem technicznym mostu ustawiono na nim bariery, których zadaniem jest zwężenie jezdni.

 

Ograniczniki powinny stać na drodze, a często zdarza się, iż połamane plastikowe bariery zalegają na chodniku. Piesi idący np. do Płakowic muszą przez nie przeskakiwać, bądź omijać je idąc drogą podobnie jest z rodzicami prowadzącymi wózki z dziećmi. Wszyscy oni narażają się na niebezpieczeństwo ze strony samochodów, ale i na mandat.

Wracając z pracy od kilku tygodni jest mała przeszkoda wchodząc na most. Powiem szczerze, iż ja daję radę aczkolwiek problem mają mamy mające maleństwa w wózku – pisze do nas czytelniczka, która przesyła także zdjęcie przeszkód, z jakimi od dłuższego czasu muszą zmagać się mieszkańcy.

O zrobienie porządku na moście zwróciliśmy się do Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei w Lwówku Śląskim. Pani Natalia Kita zapewniła nas, iż niezwłocznie bariery zostaną uprzątnięte i ustawione w miejscach, w których mają być.

czekamy na szybką i skuteczną interwencję służb.

Jak już wspomnieliśmy to nie pierwszy taki przypadek, kiedy mieszkańcy zwracają się do redakcji z prośbą o interwencję związaną z bałaganem na moście. Niemniej mamy nadzieję, iż ostatni. Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego most ma być poddany remontowi. Czy tak się stanie, kiedy rozpocznie się remont i jakie będą wiązały się z tym utrudnienia o tym już w przyszłym tygodniu

8 KOMENTARZE

  1. A możę by w końcu się wzieli za naprawę tego mostu? Obawiam sie że to się skończy na stwierdzeniu: po co remontować, jak można zwęzić? Już dobre 4 lata tam ta zwężka jest jak nie lepiej

  2. Chodniki poza centrum miasta są pozostawione same sobie, najważniejsze jest centrum. Takim przykładem jest chodnik przy ul. Gryfowskiej. Nikt nie db o przycięcie trawy, przycina się trawę jedynie od strony rzeki, natomiast przy chodniku nigdy. Tym samym część kostki zostaje zarośnięta.Ponadto brak koszy powoduje, że za parę lat to pobocze chodnika będzie jednym wysypiskiem śmieci. Przecież mieszkańcy tej ulicy również płacą podatki i mają prawo oczekiwać uprzątniętego chodnika, na który czekali tyle lat.

  3. Dokładnie gdzie jest chodnik do byłych Płakowic ponoć to jest już miasto odkąd Lwówek został powiatem. Szkoda słów tyle lat taplać się w błocie chcąc dojść do “centrum”!!!!!

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here