Chciał ukraść kabel telefoniczny. Czeka go wiele lat odsiadki

0
876

Współpraca gryfowskich i jeleniogórskich policjantów pozwoliła na zatrzymanie mężczyzny podejrzanego o usiłowanie kradzieży kabli telefonicznych oraz o kierowanie pojazdem wbrew zakazowi sądowemu.

 

24 kwietnia br. około godziny 9.00 jeleniogórscy policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że na terenie gminy Stara Kamienica mogło dojść do kradzieży kabla telefonicznego.

Jak wspomina podinsp. Edyta Bagrowska z jeleniogórskiej policji na miejsce udał się patrol z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, a z uwagi, iż do zdarzenia doszło na granicy powiatów karkonoskiego i lwóweckiego na miejsce dysponowano także patrol policji z Gryfowa Śląskiego.

„Funkcjonariusze ustalili, ze mężczyzna próbując ukraść kabel uszkodził 4 słupy i 7 przelotów kablowych oraz przerwał kabel telefoniczny, czyniąc w ten sposób sieć niezdatną do użytku.” – tłumaczy policjantka, która dodaje, iż wstępnie pokrzywdzony podmiot poniesione straty z tego tytułu oszacował na nie mniej niż 3.000 zł.

Współpraca policjantów pozwoliła na zatrzymanie 42-letniego jeleniogórzanina podejrzewanego o usiłowanie kradzieży. Ponadto w trakcie wykonywania czynności mundurowi ustalili, że mężczyzna prowadził pojazd wbrew zakazowi sądowemu.

„Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie on przed sądem, a grozić mu może nawet do 8 lat pozbawienia wolności.” – przyznaje podinsp. Edyta Bagrowska.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here