Koniec obostrzeń. Minister podał datę

0
1069

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski przekazał informację o zniesieniu obostrzeń. Padła data.

 

Z analiz przeprowadzonych przez zespół do spraw prognozowania epidemii wynika, że zarówno sytuacja międzynarodowa, jak prognozy w kraju są pozytywne.

– Przewidujemy, że do końca kwietnia będziemy mieli redukcję zakażeń i hospitalizacji. – wskazał minister zdrowia Adam Niedzielski, który zwrócił uwagę, iż wprawdzie Wielka Brytania i Niemcy notują więcej zakażeń, ale w Polsce rząd podjął decyzję o zniesieniu wszystkich obostrzeń.

– Podjąłem decyzję o zniesieniu od 28 marca obowiązku noszenia maseczek, nie dotyczy to podmiotów leczniczych, tam nadal będzie obowiązek zakrywania twarzy. Rekomenduję jednak noszenie maseczek w miejscach dużych skupisk ludzkich. Znosimy także izolację i kwarantannę. Pacjenci zidentyfikowani jako pozytywni, będą musieli sami się izolować w domu. – wskazał minister zdrowia, który przyznał, że sytuacja epidemiologiczna w każdej chwili może się zmienić, dlatego cały czas resort będzie ją monitorować i podejmować stosowne działania.

Zatem już od poniedziałku nie będzie ani obowiązku noszenia maseczek (poza szpitalami, ośrodkami zdrowia, sanatoriami) ani też obowiązkowej kwarantanny.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here