Mieszkaniec powiatu lwóweckiego uprawiał ziele i produkował marihuanę

6
2337
zdjęcie poglądowe

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali kobietę i mężczyznę podejrzanych o uprawę ziela konopi oraz o produkcję marihuany. Funkcjonariusze zabezpieczyli krzewy konopi indyjskich o wzroście około 1,5 metra oraz cięte liście. Teraz para za swoje czyny odpowie przed sądem, a grozić im może nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Zostali już objęci dozorem policyjnym.

 

 

 

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze w wyniku prowadzonych działań zatrzymali 46-letnią jeleniogórzankę oraz 43-letniego mieszkańca powiatu lwóweckiego podejrzanych o uprawę ziela oraz o produkcję marihuany.

Funkcjonariusze prowadząc czynności uzyskali informację, że mieszkańcy jednego z jeleniogórskich mieszkań zorganizowali w nim uprawę ziela konopi. Kiedy funkcjonariusze weszli do środka od razu wyczuli wyraźny zapach marihuany. Okazało się, że w pokoju, w specjalnym namiocie para zorganizowała uprawę ziela konopi. Funkcjonariusze zabezpieczyli krzewy o wzroście około 1,5 metra, co potwierdziło prowadzenie nielegalnej uprawy. Ponadto zabezpieczyli ścięte liście konopi indyjskich. Namiot, którym znajdowała się uprawa wyposażony był w urządzenia między innymi sterujące ogrzewaniem, oświetleniem, wentylacją, które potrzebne są do należytego wzrostu roślin.

 

 

Para trafiła do policyjnego aresztu. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Teraz za popełnione przestępstwa odpowiedzą oni przed sądem, a grozić im może nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Prokurator Rejonowy w Jeleniej Górze zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

-/podinsp. Edyta Bagrowska, KMP Jel. Góra/-

6 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here