Był tak pijany, iż ledwie siedział na rowerze

5
2008
zdjęcie poglądowe (fot.:mazowiecka.policja.gov.pl)

Kompletnie pijanego mężczyznę, który starał się utrzymać równowagę i nie upaść na ziemię z roweru w dniu wczorajszym zatrzymali funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim.

 

Według danych policji, tylko w samym 2022 roku pijani rowerzyści byli sprawcami aż 159 wypadków drogowych. W ich wyniku śmierć poniosło 9 osób, a kolejne 152 odniosły poważne obrażenia. Mundurowi zwracają uwagę, iż wypadki spowodowane przez rowerzystów znajdujących się pod alkoholu stanowią aż 11,2 procent wszystkich wypadków spowodowanych przez pijanych kierowców.

Niestety nie do wszystkich te liczby przemawiają i nie wszyscy biorą sobie do serca policyjne apele o przestrzeganie zasad i zachowanie trzeźwości na drodze. Mimo surowych kar nie brakuje na naszych drogach użytkowników, którzy bezmyślnością stwarzają realne zagrożenie dla siebie i innych użytkowników dróg.

Kolejnego nieodpowiedzialnego rowerzystę funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim zatrzymali w środę 5 czerwca 2024 roku. Policyjny patrol na mężczyznę, który ze wszystkich sił starał się utrzymać na rowerze natknął się w samo południe, miejscowości Sobota.

43- letni mieszkaniec powiatu lwóweckiego miał 2 promile w wydychanym powietrzu. – wskazuje sierżant sztabowy Olga Łukaszewicz oficer prasowa KPP w Lwówku Śląskim.

Wprawdzie jazda na rowerze pod wpływem alkoholu nie jest przestępstwem, a jedynie wykroczeniem, to taryfikator mandatów jest tu nieubłagany i przewiduje karę finansową w dwóch wysokościach minimum 2500 zł. Warto wziąć to pod uwagę zanim się wsiądzie na rower po spożyciu alkoholu.

5 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here