Znalazł niewybuch i zabrał go do samochodu

0
174
Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu, otrzymał informację o znalezieniu niewybuchu na polu niedaleko zapory Czocha. “Znalazca” położył niewybuch na tylne siedzenie swojego pojazdu, a następnie udał się do miejscowości Leśna na nieczynny dworzec PKP.

Niewybuch oraz miejsce jego odnalezienia zostało zabezpieczone do czasu przybycia saperów, a następnie przekazane im przez funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Leśnej.

Wezwany na miejsce patrol minerski-pirotechniczny w pojeździe marki Ford Focus ujawnił granat moździerzowy z czasów II wojny światowej. Teren na, którym granat został znaleziony został sprawdzony. Akcja zakończyła się podjęciem i wywiezieniem groźnego niewybuchu przez patrol saperów.

Przypominamy!

Tego rodzaju znaleziska, pomimo upływu czasu, nadal są bardzo niebezpieczne. Rozbrajanie, przenoszenie, lub nawet dotykanie amunicji z okresu II wojny światowej, stanowi poważne zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi. W przypadku odnalezienia przedmiotów przypominających pociski lub inne niewybuchy natychmiast należy powiadomić Policję.

 

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here