Był pijany i miał zakaz prowadzenia pojazdów

0
972

Policjanci zatrzymali kolejnego kierowcę, który mimo to, że miał orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów i mimo, że był pijany to wsiadł za kierownicę.

 

Dzisiejszej nocy policjanci z ogniwa patrolowo- interwencyjnego z komisariatu w Gryfowie Śląskim zwrócili uwagę na motorower, którego kierujący miał problem z utrzymaniem właściwego toru jazdy. To wzbudziło w mundurowych podejrzenia, że kierowca może być pijany. Postanowili więc natychmiast zareagować i zatrzymać pojazd do kontroli.

„W trakcie rozmowy, policjanci wyczuli od 63-latka woń alkoholu, badanie wykazało ponad 1 promil w jego organizmie. Kiedy mundurowi sprawdzili dane kierującego okazało się, że ma on sądowy zakaz prowadzenia pojazdów orzeczony przez Sąd Rejonowy w Lwówku Śląskim, który obowiązuje do 2023 roku.” – tłumaczy sierż. Olga Łukaszewicz z lwóweckiej policji.

Teraz mężczyzna stanie przed sądem i odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz złamanie zakazu sądowego.

Policjanci nieustannie apelują do kierowców, by nie wsiadali za kierownicę po spożyciu nawet najmniejszej ilości alkoholu. Apele, jednak nie do wszystkich trafiają i wciąż wielu kierowców igra z życiem i zdrowiem swoim oraz innych uczestników ruchu drogowego.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here