Krajowy System e-Faktur. Szkolenia on-line dla mikroprzedsiębiorców

0
296

Krajowa Administracja Skarbowa rozpoczyna cykl spotkań on-line „Środy z KSeF”. e-Faktury będą obowiązkowe od 1 lipca 2024 r. Od tego dnia czynni podatnicy VAT będą wystawiać je wyłącznie w KSeF. Dla zwolnionych z VAT obowiązek e-fakturowania wejdzie w życie od 1 stycznia 2025 r.

 

 

Od 1 stycznia 2022 r. podatnicy mogą dobrowolnie korzystać z KSeF przygotowując się do systemu, który będzie obowiązkowy od 1 lipca 2024 r. Od tego dnia czynni podatnicy VAT będą wystawiać e-faktury wyłącznie w KSeF, a faktury ustrukturyzowane będą podstawową formą dokumentowania transakcji gospodarczych. Dla małych i średnich firm zwolnionych z VAT obowiązek e-fakturowania wejdzie w życie od 1 stycznia 2025 r. Już teraz warto poznać nowe zasady wystawiania e-faktur i przetestować bezpłatne narzędzia KSeF.

Spotkania w każdą środę od połowy listopada do połowy grudnia

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Lwówku Śląskim w imieniu Izby Administracji Skarbowej we Wrocławiu zaprasza mikroprzedsiębiorców, przedstawicieli mikroprzedsiębiorców oraz wszystkich zainteresowanych na bezpłatne spotkania on-line na temat założeń KSeF.

Spotkania będą odbywać się w każdą środę przez najbliższe cztery tygodnie tj.: 22 i 29 listopada oraz 6 i 13 grudnia.

W trakcie webinarium dowiesz się o:

  • nowych zasadach fakturowania w Polsce,
  • uwierzytelnieniu w KSeF i nadawaniu uprawnień,
  • różnicy pomiędzy fakturą elektroniczną a e-Fakturą,
  • wystawianiu oraz otrzymywaniu faktur w KSeF,
  • bezpłatnych narzędziach KSeF,
  • tym gdzie znaleźć komunikaty, informacje, odpowiedzi na pytania.

Na najbliższe webinarium zapraszamy już 22 listopada 2023 roku o godzinie 11:00. Spotkanie jest otwarte, dlatego nie ma potrzeby wcześniejszej rejestracji. Aby dołączyć do spotkania wystarczy kliknąć w link (link otwiera nowe okno).

Przewidywany czas spotkania – 1 h

Serdecznie zapraszamy!

-/Urząd Skarbowy w Lwówku Śląskim/-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here