Kto i kiedy zrobi nowy chodnik?

4
867

Dziury, wyrwy i resztki starego asfaltu, tak dziś wygląda to, co zostało po starym chodniku przy drodze wojewódzkiej 364, ulicy Betleja w Lwówku Śląskim, od budynku sądu w kierunku przejazdu kolejowego.

 

Wkrótce ma się to zmienić. A to za sprawą porozumienia pomiędzy Powiatem Lwóweckim a Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego na bieżące utrzymanie dróg wojewódzkich, którymi zajmuje się teraz Zarząd Dróg Powiatowych w Lwówku Śląskim.

 

Proces inwestycyjny dalej zostaje po stronie władz województwa, ale dzięki temu porozumieniu Powiat ma wpływ na to, co będzie z tych środków realizowane.

To Zarząd Dróg Powiatowych realizuje przetargi – tłumaczył nam w ubiegłym tygodniu Pan Daniel Koko Starosta Lwówecki, który poinformował nas także, iż w ramach tego porozumienia i powstałych oszczędności podjęta została decyzja o remoncie mocno zniszczonego już chodnika od sądu w kierunku przejazdu kolejowego.

To zadanie już realizujemy. Wykonawca już jest wyłoniony i do końca października ma to zostać wykonane. – wyjaśnia Starosta Lwówecki.

Koszt inwestycji to 48 tysięcy złotych – tłumaczy Pan Marek Makowski, Kierownik Zarządu Dróg Powiatowych w Lwówku Śląskim.

4 KOMENTARZE

  1. Najpierw niech Starostwo zrobi chodnik a potem się będziemy się cieszyć i gratulować. Chętnie poczytam o inwestycjach publicznych starostwa zrealizowanych w tym roku. Tylko proszę nic o sprzęcie do szkół średnich i innych placówek ale dla wszystkich ludzi jak chodniki, ulice, parkingi.

  2. Lepiej niech zrobią chodnik między mostami na Bobrze, na wysokości basenu. Strach pieszo iść, nie wspominając o matkach z wózkami! Żeby przy drodze wojewódzkiej, w mieście powiatowym chodnika nie było WTF?! Niech się tam bez-radny z okręgu wykaże

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here