Lwóweccy policjanci w urzędzie

0
690

W ubiegłym tygodniu w Urzędzie Gminy i Miasta w Lwówku Śląskim odbyło się kolejne spotkanie zorganizowane przez Komendę Powiatową Policji w Lwówku Śląskim. Głównym tematem spotkania było uświadomienie o czyhających zagrożeniach ze strony oszustów oraz doradztwo w zakresie pomocy osobom starszym.

 

W minioną środę w sali konferencyjnej W Urzędzie Gminy i Miasta w Lwówku Śląskim odbyło się spotkanie z lokalnymi seniorami. Wydarzenie to miało na celu podniesienie świadomości na temat bezpieczeństwa w życiu codziennym oraz przedstawienie najnowszych informacji dotyczących oszustw skierowanych do osób starszych. W spotkaniu uczestniczyli również: to dyrektor oddziału terenowego Banku PKO BP w Lwówku Śląskim pan Tomasz Piotrowski, kierownik oddziału terenowego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Lwówku Śląskim pan Maciej Kurczyński oraz przedstawiciele punktu informacyjnego InfoNiepełnosprawni pani Sylwia Woźniak oraz pan Maciej Bachowski.

Spotkanie rozpoczęło się od wystąpienia Burmistrza Gminy i Miasta w Lwówku Śląskim pana Dawida Kobiałki oraz Komendanta Powiatowego Policji w Lwówku Śląskim inspektora Jarosława Barana, którzy podkreślali znaczenie takich inicjatyw w budowaniu zaufania i współpracy między Policją, a społecznością seniorów. Następnie prelegenci omówili różne aspekty bezpieczeństwa, w tym:

  • Oszustwa telefoniczne i internetowe: przedstawione zostały różne metody stosowane przez oszustów, takie jak wyłudzenia „na wnuczka” i „na policjanta” oraz sposoby unikania takich zagrożeń.
  • Bezpieczeństwo finansowe: dyrektor Banku PKO BP, Tomasz Piotrowski, wyjaśnił, jak bezpiecznie korzystać z usług bankowych, zarówno stacjonarnych, jak i internetowych oraz na co zwracać uwagę podczas korzystania z bankomatów.
  • Świadczenia i zabezpieczenia społeczne: dyrektor ZUS, Maciej Kurczyński, omówił najnowsze zmiany w przepisach dotyczących emerytur i rent oraz omówił kwestie bezpieczeństwa osób starszych.

Ponadto przedstawiciele punktu informacyjnego InfoNiepełnosprawni w sposób kompleksowy opowiedzieli o możliwościach korzystania z udogodnień dla seniorów poprzez dofinansowania i refundacji zakupu środków medycznych i pomocniczych.

Dzięki takim spotkaniom możemy nie tylko edukować seniorów, ale także budować ich pewność siebie w sytuacjach, które mogą budzić niepokój.

To wydarzenie stanowiło doskonałą okazję do wzmocnienia więzi między społecznością, a służbami publicznymi oraz pokazania, że bezpieczeństwo seniorów jest priorytetem dla wszystkich zaangażowanych instytucji.

-/sierżant sztabowy Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śl./-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here