Budżetowa siłownia w domu – rozważ zakup tych akcesoriów

1
270

Dla osób, które chciałyby prowadzić zdrowy styl życia, bardzo często dużym utrudnieniem jest konieczność dojazdów na siłownię. Na szczęście karnet wcale nie jest niezbędny, jeśli chodzi o utrzymanie dobrej formy. Budżetową siłownię równie dobrze można stworzyć w domowym zaciszu i to niedużym kosztem!

 

 

Dlaczego domowa siłownia się opłaca?

Osoby, które zastanawiają się nad sensem założenia domowej siłowni, powinny wiedzieć, że w dłuższej perspektywie wiąże się to z oszczędnością nie tylko czasu, ale i kosztów. Brak dojazdu pozwala oszczędzać cenny czas, który w dzisiejszych czasach jest na wagę złota. Karnet na siłownię wiąże się z wydatkiem około 100 złotych miesięcznie – tymczasem taka kwota w zupełności wystarczy, aby zaaranżować podstawową przestrzeń do ćwiczeń we własnym domu

W jakie sprzęty warto zainwestować zakładając domową siłownię?

Osoby, które nie chcą wydawać majątku na sprzęt do ćwiczeń, a jednocześnie chcą ćwiczyć w zaciszu własnych czterech ścian, powinny postawić na drobne sprzęty posiadające wielofunkcyjny charakter. Piłka lekarska, hantle, drążek, twister, skakanka, mata – to niepozorne sprzęty, które przy dłuższym stosowaniu mogą przynieść naprawdę spektakularne efekty.

Mata do ćwiczeń

Można wykorzystać ją nie tylko podczas pilatesu lub jogi, ale także w przypadku ćwiczeń rozciągających na kręgosłup lub brzuch. Dobra mata kosztuje niewiele, a jest sprzętem, który posłuży przez długie lata.

Hantle

Podstawy sprzęt treningowy, który charakteryzuje się bardzo wszechstronnym zastosowaniem. Dzięki nim można rozwijać mięśnie tricepsu, bicepsu, nóg, brzucha oraz klatki piersiowej. Ogromną zaletą hantli jest ich niewielka cena oraz rozmiary – zajmują niewiele miejsca, co jest szczególnie ważne w przypadku niewielkich przestrzeni.

Skakanka

Osoby, które aranżują domową siłownię, bez wątpienia powinny się w nią zaopatrzyć. To niedrogi przyrząd do ćwiczeń, który angażuje wszystkie mięśnie ciała. Trening na skakance bywa bardzo intensywny, dzięki czemu można szybko zauważyć pierwsze rezultaty ćwiczeń.

Piłka lekarska

Sprzęt, który większości osób może kojarzyć się z zajęciami wychowania fizycznego z czasów szkoły. Obecnie piłki lekarskie stają się coraz bardziej popularne w domowych siłowniach. Dzięki nim można w interesujący sposób urozmaicić codzienne treningi i zwiększyć ich intensywność. Piłka lekarska doskonale sprawdza się, jeśli chodzi o ogólne ćwiczenia wzmacniające. Piłki lekarskie dostępne są w różnych wariantach, różniących się od siebie przede wszystkim rozmiarami i wagą. W internecie znaleźć można całą masę interesujących ćwiczeń z tego typu sprzętem.

Stopniowe urządzenie domowej siłowni

Osoby, które chcą urządzić domową siłownię, a jednocześnie obawiają się, że ich budżet może nie być na to wystarczający, powinny zdawać sobie sprawę z tego, że wcale nie muszą robić tego na raz. Urządzenie domowej siłowni równie dobrze może przebiegać stopniowo. Na początek z powodzeniem wystarczy piłka lekarska, mata do ćwiczeń bądź też hantle. Następnie można z miesiąca na miesiąc dokupować kolejne, potrzebne sprzęty, by po pewnym czasie móc cieszyć się w pełni funkcjonalną, domową siłownią.

-/materiał partnera/-
skazani

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here