Budują garaż na nowy wóz strażacki

1
1127
fot.: Fb OSP Ubocze

Rozpoczęły się prace, których celem jest wybudowanie boksu garażowego dla nowego wozu, który już wkrótce ma trafić do strażaków.

Pod koniec maja strażacy z OSP w Uboczu dowiedzieli się, iż ich prośby o nowy wóz zostały wysłuchane i że otrzymają dofinansowanie do zakupu samochodu. Środki będą pochodzić z dotacji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, z rezerwy celowej budżetu państwa na przeciwdziałanie i usuwanie skutków klęsk żywiołowych, dotacji Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, z MFOŚiGW i z budżetu Gminy Gryfów Śląski. Nowy wóz strażacki do Ubocza ma trafić pod koniec tego roku.

Z jednej strony szczęście, z drugiej problem, bo nowy wóz nie zmieści się do starego garażu. Dlatego strażacy wraz z władzami Gminy Gryfów Śląski natychmiast przystąpili do działania i projektowania nowego boksu garażowego.

FB. OSP Ubocze
fot. archiw, Lwówecki.info

Wczoraj przy remizie w Uboczu ruszyły prace ziemne. „Serce rośnie na widok tak dużego zaangażowania w tę inicjatywę.” – piszą strażacy. Inwestycja ma zostać zakończona zanim przyjedzie samochód. Tak, więc jeszcze w tym roku w Uboczu będzie podwójna uroczystość: oddanie do użytku nowego boksu garażowego i powitanie samochodu strażackiego.


Nowy wóz trafi do strażaków z naszego powiatu

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here