Morderstwo w Görlitz. Policja szuka świadków

0
1739
fot.: TobiasRehbein Pixabay

28-latek został zamordowany 15 kwietnia wieczorem, jego ciało znaleziono przed drzwiami wejściowymi Melanchthonstraße 41 w Görlitz. Policja wciąż wyjaśnia sprawę tego morderstwa i szuka świadków. Wyznaczono też wysoką nagrodę za informacje – do 7000 euro.

 

Tragiczne wydarzenia miały miejsce 15 kwietnia w Görlitz. Wtedy o 21:56 policja została powiadomiona o leżącym przed drzwiami wejściowymi Melanchthonstraße 41 28-latku. Kiedy na miejsce dotarły służby, mogły jedynie stwierdzić zgon. Wyniki sekcji zwłok wskazały, że młody Niemiec padł ofiarą brutalnego zabójstwa. Mężczyzna wykrwawił się na śmierć w wyniku otrzymanych ran kłutych.

Śledczy zakładają, że mordu dokonano najprawdopodobniej w pobliżu miejsca znalezienia mężczyzny i nadal badają sprawę. Dlatego proszą o kontakt wszystkie osoby, które posiadają informacje co, gdzie i z kim robił zamordowany Tim w dniu zabójstwa. Szczególnie interesujące dla policjantów są godziny wieczorne, zwłaszcza okres od 21:00 do 21:56 15 kwietnia.

Policjanci ustalili prawdopodobny przebieg dnia Tima i zabezpieczyli monitoring, dlatego kierują konkretne pytania:

  • Czy ofierze towarzyszyły inne osoby przed lub po zakupach w REWE około godziny 21:04?
  • Nagranie z kamery monitoringu zostało zabezpieczone w okolicy Lutherstraße 13 około godziny 21:45. Na nagraniu można rozpoznać dwie osoby. Kto może udzielić informacji na temat tożsamości osób na nagraniu? Kto widział te osoby? (Wideo 2 – Lutherstraße 13)
  • Kto może udzielić informacji na temat osób i kierunku ich przemieszczania się w rejonie Lutherstraße / róg Melanchthonstraße lub Jauernicker Straße między godziną 21:45 a 22:00? Według policjantów w tym czasie w tym miejscu przemieszczali się przechodnie.
  • Czy po 15 kwietnia 2024 r. ktoś znalazł narzędzie (nóż inne narzędzie do zadawania ran kłutych) w rejonie Lutherstraße, Melanchthonstraße, Jauernicker Straße, Reichertstraße i Sattigstraße?

Policja w Görlitz oferuje do 7000 euro nagrody za informacje prowadzące do wyjaśnienia przestępstwa i ujęcia sprawcy.

Świadkowie proszeni są o kontakt z Komisariatem Policji w Görlitz, Conrad-Schiedt-Straße 2 w 02826 Görlitz
Telefon: +49 (0) 3581 468-5000
E-mail: [email protected]

Prokuratura w Görlitz i Policja w Görlitz prowadzą śledztwo w tej sprawie pod zarzutem nieumyślnego spowodowania śmierci.

-/eLuban.pl/-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here