Kupujemy klawiaturę dla gracza. Na co zwrócić uwagę?

1
210
klawiatura dla gracza

Klawiatura należy do kluczowych z punktu widzenia graczy akcesoriów. Jak ją wybrać, by zdobywanie kolejnych lokacji w ulubionych grach było przyjemnością, a nie torturą?

 

Skoro w pełni funkcjonalną klawiaturę biurową można kupić już za kilkadziesiąt złotych, po co wydawać kilkakrotność tej sumy na sprzęt dla graczy? Czy nie można po prostu grać na zwykłej klawiaturze dostępnej w każdym markecie. Oczywiście, że można – z tym, że musisz pogodzić się z niską ergonomią i dłuższym czasem reakcji. Jeśli więc zamierzasz grać na poziomie nieco wyższym niż pasjans czy prosta platformówka do popołudniowej kawy, warto wyposażyć się w klawiaturę wyższej jakości. Jak ją wybrać?

Jak wybrać klawiaturę dla graczy? Rozmieszczenie i wielkość klawiszy

Częstym „grzechem” projektantów zwykłych, biurowych klawiatur jest miniaturyzacja klawiszy funkcyjnych – zwłaszcza enteru, spacji i lewego shifta. Jako że odgrywają one kluczową rolę w wielu grach, warto wybierać modele, w których są one większe i bardziej wyeksponowane. To samo dotyczy klawiszy WASD. Duże znaczenie ma też ergonomia klawiatury i swobodny dostęp do wszystkich przycisków bez nadwyrężania dłoni.

Kupujemy klawiaturę gamingową. Jaki typ przełączników wybrać?

Dla komfortu i skuteczności bardzo ważny jest też typ przełączników. Popularne obecnie klawiatury stykowe, choć bywają wysokiej jakości, w gamingu sprawdzają się gorzej niż mechaniczne. Właśnie dlatego w najlepszych klawiaturach stosuje się dziś przede wszystkim te drugie – zwłaszcza w standardzie Cherry MX.

Jak kupić klawiaturę do grania? Kombinacje wieloklawiszowe

Standardowe klawiatury do codziennego użytku najczęściej obsługują kombinacje składające się najwyżej z trzech klawiszy. W gamingu to zdecydowanie za mało. Dlatego dobra klawiatura dla gracza powinna obsługiwać skróty złożone z co najmniej 5 klawiszy.

Jak wybrać klawiaturę do gier? Podświetlenie i czas reakcji

Inny parametr, który warto wziąć pod uwagę przy wyborze klawiatury do gier to czas reakcji. Zależy on od próbkowania (optymalnie powinno wynieść 1000 Hz, co odpowiada odczytowi stanu w 1-milisekundowych odstępach) oraz tzw. odbijania. W praktyce dobre klawisze umożliwiają odczyt co 5 milisekund. Przydatną funkcją może też okazać się podświetlenie całej klawiatury, które znacznie ułatwi granie w ciemnym pokoju.

-/Materiał partnera/-MM

1 KOMENTARZ

  1. oje nie reklamuję firmy _ Razer_ jedna z nielicznych co występuje na mistrzostwach gier i jak każda ma ilość kliknięć co jest ważne czy np. uczeń jest online w szkole czy online w gach
    ps jest taka klawiatura za małą kasę w rzeczach używanych w mieście L

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here