Brak dobrego gospodarza widać tu z daleka

10
2271
atrakcja Ule Figuralne w Dworku koło Lwówak Śląskiego

Gmina Lwówek Śląski ma wiele atutów, którymi może się pochwalić i które ze stolicy powiatu mogłyby uczynić raj dla turystów. Niestety, niektóre z tych miejsc są zaniedbane inne niezagospodarowanie w efekcie czego tłumów gości tu nie widać.

 

Jednym z takich wyjątkowych miejsc są ule figuralne w Dworku atrakcja, która na naszych stronach gości, co roku. Niestety, nie z okazji odbywających się tam wystaw, czy festiwali promujących ją, sołectwo i gminę, a z powodu zaniedbania. Brak dobrego gospodarza widać tam z daleka.

Po kolejnym zgłoszeniu od czytelników do Dworka wybraliśmy się we wtorek 13 września i potwierdziliśmy wcześniejsze spostrzeżenia naszych czytelników, gości, którzy chcieli w tym miejscu odpocząć. Teren wokół już dawno nie widział ani kosiarki ani miotły, nie wspominając o farbie.

czytaj koniecznie: Atrakcje gminy Lwówek Śląski

 

 

Pod wiatą piętrzą się zeschnięte liście, pety, resztki słonecznika, papiery, butelki, … Teren wokół jest niewykoszony. Stół wymaga renowacji, odświeżenia, tak jak i cała wiata. Wymiany wymagają tablice informacyjne, … Mówić w skrócie potrzebny jest tu solidny gospodarz.

Samo sołectwo Dworek z funduszu sołeckiego rocznie otrzymuje po kilkanaście tysięcy złotych. W planie budżetu na 2022 rok przeznaczono dokładnie 13.002,54 zł. Z tych pieniędzy rada sołecka zaplanowała dokonać zakup szamba na działkę nr 26 do Przystani Izerskiej w Dworku za 6 tysięcy złotych, paliwa do kosiarki za 500 zł, na utrzymanie terenów zielonych w sołectwie np. zakup kwiatów, krzewów, nawozu do trawy, narzędzi ogrodniczych, itp. zaplanowano wydać 300 zł, do tego 3 tysiące na zakup lamp oświetleniowych na boisko wiejskie, 2.102,54 zł na utrzymanie, remonty, budowy nowych urządzeń na boisku wiejskim (farby, cement, gwoździe itp.) oraz 1.100 zł na opracowanie i zakup tablicy informacyjno-historycznej na boisku wiejskim w Dworku.

 

Łatwo z tego wywnioskować, iż priorytetem wydatków wsi jest tak zwane boisko i teren wokół świetlicy. Jednak w sołectwie jest także drugie równie piękne i równie wymagające miejsce, czyli ule figuralne i teren wokół nich, z dużym naciskiem na teren wokół. Niestety, mimo dostrzegalnych potrzeb, inwestycji w to miejsce od lat nie widać.

Gospodarze najwyraźniej poprzestali na wywieszeniu tabliczki z prośbą o nieśmiecenie, ta jednak jest mało skuteczna. Zdecydowanie bardziej skutecznym byłoby wymienienie gospodarzy na lepszych.

czytaj koniecznie: Ule figuralne w Dworku koło Lwówka Śląskiego

atrakcja Ule Figuralne w Dworku koło Lwówak Śląskiego atrakcja Ule Figuralne w Dworku koło Lwówak Śląskiego atrakcja Ule Figuralne w Dworku koło Lwówak Śląskiego

atrakcja Ule Figuralne w Dworku koło Lwówak Śląskiego atrakcja Ule Figuralne w Dworku koło Lwówak Śląskiego atrakcja Ule Figuralne w Dworku koło Lwówak Śląskiego atrakcja Ule Figuralne w Dworku koło Lwówak Śląskiego atrakcja Ule Figuralne w Dworku koło Lwówak Śląskiego atrakcja Ule Figuralne w Dworku koło Lwówak Śląskiegoatrakcja Ule Figuralne w Dworku koło Lwówak Śląskiego

10 KOMENTARZE

 1. W Lubomierzu na placu zabaw i ćwiczeń ,altanka już tylko po zrobieniu dach solidnie przeciekał ,tak to jest jak się z odpadów robi i po znajomości bez odbiorów. A teraz altanka stoi porozbijana z każdej strony i nie ma komu zrobić a na wejściu na plac można nogi powykręcać takie wyrwy.

 2. Dodam od siebie tylko tyle. Śmieci prawdopodobnie pozostawili Ci którzy tam byli No chyba że wiatr nawiał?ale w to wątpię .
  Wydawane pieniądze przez rade sołecką dla mnie osobiście sąd ten sposób trochę dziwne ale skoro to mieszkańcom pasuje to niech tak mają. Stawiając cokolwiek pada pytanie :Czy aby na pewno to dobra decyzja ? Czy będziemy w stanie o to zadbać ?
  Zmieniłbym bardzo wiele lecz do tego potrzeba zdecydowanych działań bez patrzenia kto , kiedy ,dlaczego i czyim jest potomkiem wyegzekwował poszanowanie pięknego miejsca .
  Do dzieła …….ludzie .

 3. Można zmienić wielu włodarzy, opiekunów,ale jak się nie ma kultury osobistej, śmieci się we własnym otoczeniu, rozwala się wszystko co można zniszczyć to nigdy nie będzie ładnie w naszych okolicach.Wystarczy popatrzeć na sąsiadów z zagranicy i wziąsc przykład,ale po co…

 4. W pewnym sensie masz racje że należy brać przykłady z sąsiadów lecz nie jest tak wcale tam różowo . Miałem okazje tam pracować i mieszkać i tak jak w Polsce tak i w Francji Niemczech Czechach są miejsca które niczym się nie różnią od opisanego w artykule.
  Oczywiście jest diametralna różnica jeśli chodzi o wysokość grzywien i kar sądowych. Ci którzy byli na zachodzi i mieli styczność ze służbami porządkowymi to wiedzą jak to wyglada. Dlatego ciągle mówię do znajomych, gdy ktoś z was zapłacił taką karę która stawia człowieka do pionu tj. nie 500zl ale 5tys euro czyli 30 tyś zł. za wyrzucanie śmieci, niszczenie ekologii to każdy by się zastanowił czy aby na pewno to zrobię ??????
  Polska to specyficzny kraj gdzie z jednej strony wymaga się od władz ale z drugiej strony nie robi się nic aby walczyć z wszystkimi którzy stwarzają takie sytuacje że śmieci wyrzuca się wszędzie gdzie popadnie a jak już uda się złapać winowajcę to czeka go rozmowa z urzędnikami i udowadnianie czy wielbłąd ma garba czy Nie ?

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here