Atrakcje gminy Lwówek Śląski – wypoczynek pośród chwastów

5
2375

Rok 2021 z pewnością należy zaliczyć do urodzajnych. I wcale nie chodzi o zboża, czy inne płody rolne, a o trawę i chwasty, które przyrastają tak szybko, iż gospodarze sobie z nimi nie radzą.

 

Wakacje dobiegły końca, przed nami ostatnie dni tegorocznego lata. Jak upłynął ten czas? Dla wielu z pewnością był to okres radości i wypoczynku, słodkiego leniuchowania i beztroski.

Ciężką pracą nie wykazali się w tym czasie gospodarze jednej z piękniejszych atrakcji gminy Lwówek Śląski. Jak widać na zdjęciach znajdujące się w sołectwie Dworek Ule Figuralne i położone przy nich miejsce do odpoczynku dla turystów nie pozostawia złudzeń. To miejsce już dawno nie widziało gospodarza. Zarośnięte, tonące w śmieciach, nie zachęca do odpoczynku.

Smutne w tym jest, iż takie obrazki widzimy kolejny rok z rzędu. W roku 2020 w materiale pt.: „Ule figuralne w Dworku. Piękna atrakcja. Szkoda, że tak zaniedbana” pokazywaliśmy jak to miejsce wyglądało w sezonie wakacyjnym. Po naszym materiale ponoć znalazł się jakiś zaspany gospodarz, który przypomniał sobie o swoich obowiązkach. Jak będzie w tym roku? Czy teraz też ktoś się obudzi i przypomni sobie o tym pięknym miejscu? Tak czy inaczej będzie to zdecydowanie za późno.

5 KOMENTARZE

  1. Nie ma się co oszukiwać . Tego typu atrakcje to tzw skok na kasę . Pisze się projekt pozyskuje dotacje i buduje / odnawia starą atrakcję. Później uroczystość , w której udział biorą władze gminy , ewentualnie sołtys i miejscowy radny – wszyscy biją brawo, a najlepiej jak wybory są na horyzoncie. Finalnie ktoś tam zajrzy 2 razy do roku, biorąc lokalizację zwłaszcza w Dworku , kiedy nie jest to przy szlaku. Nie turystom ,więc to ma służyć a miejscowym notablom i to tylko przez chwilę , a później kogo tak naprawdę obchodzi , co widać na załączonym obrazku.

    • Każdego roku to miejsce wygląda tak samo. Albo i gorzej. Teraz w miejscowości jest nowy obiekt westchnień włodarzy – dom przy boisku, o starych atrakcjach już dawno zapomniano.

  2. To zamiast pisać głupoty to ruszcie się i to posprzątajcie. Tylko jak się patrzę na te komentarze to mnie szlag trafia. Krytykować każdy potrafi. Coś zrobić nie ma nikogo…. Szkoda.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here