Blisko 5 kilometrów nowej nawierzchni

9
2782

Dwa etapy już zostały wykonane. Trzeci właśnie się rozpoczyna. Całość zakończona zostanie jeszcze w tym roku. Łącznie wykonanych w tym roku będzie 4,88 km.

 

Droga powiatowa z Chmielna przez Zbylutów do Skorzynic była w fatalnym stanie technicznym. Wiedzieli o tym mieszkańcy, wiedzieli także kierowcy, którzy nią jeździli. Przez lata łatana nie zapewniała komfortu jazdy. Dziś sytuacja jest zgoła inna, aczkolwiek jeszcze nie do końca. Władze Powiatu Lwóweckiego wykonały już dwa etapy remontu tej drogi i właśnie rozpoczyna się trzeci etap.

Droga 2518D Chmielno- Zbylutów- Skorzynice – było / jest

zdjęcie z 2015 roku
zdjęcie z października 2021 roku

W skrócie w ramach inwestycji wykonana została m.in. ścinka i uzupełnienie poboczy, poprawa systemów odwodnienia drogi i oczywiście nowa warstwa nawierzchni. Do tego na mostach stanęły nowe bariery. Wykonano także zjazdy i przepusty.

Pierwszy etap miał długość 2,33 km przez miejscowość Chmielno. Koszt po przetargu to 1.074.843,62 złotych. Realizowana przez Powiat Lwówecki – Zarząd Dróg Powiatowych w Lwówku Śląskim inwestycja została dofinansowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg oraz środków Gminy Lwówek Śląski. Drugi etap o długości 1,2 km pozwolił z nową nawierzchnią wejść do Zbylutowa. Koszt inwestycji po przetargu to 522.888,13 złotych. Etap ten został dofinansowany z tzw. środków Covidowych oraz środków Gminy Lwówek Śl.

W najbliższych dniach na plac budowy wejdzie firma, która zrealizuje trzeci etap modernizacji drogi powiatowej nr 2518D Chmielno- Zbylutów- Skorzynice o długości 1,35 km. Ten etap pozwoli z nową nawierzchnią wejść w granice sołectwa Skorzynice. Koszt inwestycji po przetargu to 703.113,14 złotych. Ten etap Powiat Lwówecki realizuje ze środków własnych przy wsparciu Gminy Lwówek Śl. Planowany termin zakończenia to początek grudnia bieżącego roku.

9 KOMENTARZE

  1. Droga nowa powinna być poszerzona a nie taka wąska to raz , a dwa kto to widział robić rowki gdzie jeżdżą tiry z kamieniołomów. Za chwilę będzie jeszcze gorzej niż było bo nie będzie się jak z tirem minąć i tiry będą rozjeżdżać te rowki. Jak się robi ów drogę to powinno to być robione z głową ,żeby służyło przez lata a nie na odwal się.

  2. Jak jest…..tak jest.! ele nowa droga! Aczkolwiek liczymy na mamonę z EU.Ale nie dostaniemy !! .Proszę rząd o nie wojownie z Unią .Bez Uni nie mamy dróg , mostów rzek . Nie plujcie na UNIE bo nie mielibyśmy nic. Drukowaliścię pieniąze bo liczyliśćie na pieniądze z odbódowy ale unia nieda .Jeśli nie zmienicie poodejścia do EU

    • Tak to jest fatalnie zrobiona droga ktora powinnismy uzywac przez kolejne dziesiatki lat a nie przez pare lat Jak mozna bylo nienaprawic krzyzowki w chmielnie przez ktora wszyscy jezdza totally brak myslenia wladz Pozatym powinni wyburzyc jeden budynek przez moistem w zbylutowie i wyprostowac droge o tych rynnach I szerokosci oraz braku chodnika juz nie wspomne Lepiej bylo zainwestowac wiecej niz zrobic co zrobiono I przez kolejne kilkadziesiat lat nic sie nie zmieni

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here