Wpadli na kradzieży, ale to nie koniec ich grzechów

0
1901

To był „plan doskonały”. Zamiast ciężko pracować wystarczy się włamać do budynku i dokonać kradzieży, a później szybko upłynnić towar. Dwóch mieszkańców Lwówka Śląskiego, niczym ci z Gangu Olesena postanowiło wdrożyć ten plan w życie. I wszystko szło jak z płatka, do czasu przyjazdu policji.

 

Jak tłumaczy oficer prasowa Policji w Lwówku Śląskim, po otrzymaniu informacji patrol został skierowany pod wskazany adres w Lwówku Śląskim, gdzie dwóch sprawców dokonywało kradzieży z budynku, do którego chwilę wcześniej się włamali.

„Dojeżdżając do miejsca zdarzenia policjanci zauważy i natychmiast zatrzymali pojazd, którym według zgłoszenia przyjechali sprawcy. Jak się okazało kierującym był 28- letni mieszkaniec Lwówka Śląskiego, a jego pasażerem 64- letni mężczyzna również z Lwówka Śląskiego.” – tłumaczy sierż. Olga Łukaszewicz, która wspomina, że podczas wykonywania czynności w pojeździe ujawniono elementy metalowe, które pochodziły z kradzieży.

To jednak nie koniec kłopotów „członków gangu”. Jak się okazało w trakcie kontroli 28- letni kierujący nie posiadał wymaganych uprawnień do kierowania pojazdami a ponadto znajdował się pod wpływem środków odurzających.

„W związku z popełnionymi czynami obaj mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnych celach. Za przestępstwo kradzieży z włamaniem grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.” – dodaje policjantka.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here