„Bezpieczna droga do szkoły” z policjantami z powiatu lwóweckiego

0
401
zdjęcia: Policja Lwówek Śląski

Wakacyjna przerwa odeszła już w zapomnienie, a uczniowie wrócili do szkół. Od początku roku szkolnego nad bezpieczeństwem dzieci udających się do placówek edukacyjnych czuwają policjanci. Policjanci z powiatu lwóweckiego niemal każdego dnia odwiedzają szkoły i przedszkola w ramach akcji “Bezpieczna droga do szkoły”, aby najmłodsi wiedzieli od początku, jak należy zadbać o swoje bezpieczeństwo.

 

 

Dzielnicowi, funkcjonariusze ruchu drogowego oraz pozostali policjanci z powiatu lwóweckiego w ramach akcji “Bezpieczna droga do szkoły” w ostatnim czasie przeprowadzili prelekcje na temat bezpieczeństwa w Szkole Podstawowej w Lubomierzu, Rząsinach, Płóczkach Górnych, w Szkole Podstawowej nr 1 i nr 2 w Gryfowie Śląskim oraz Szkole Podstawowej nr 2 w Lwówku Śląskim. Stróże prawa zwrócili szczególną uwagę na kwestię prawidłowego zachowania się na drodze. Najpiękniejszym podziękowaniem udanych prelekcji był dziecięcy uśmiech.

Powracające po długiej przerwie dzieci i młodzież często zapominają o własnym bezpieczeństwie. Dlatego obowiązkiem nas dorosłych jest dbanie o ich bezpieczeństwo nie tylko w domu, szkole, ale też na drodze.

Jeśli odwozisz dzieci, młodzież do szkoły pamiętaj o:

  • korzystaniu z pasów bezpieczeństwa oraz przewożeniu najmłodszych w fotelikach bezpieczeństwa lub innych urządzeniach przytrzymujących;
  • zatrzymaniu swojego pojazdu w miejscu dozwolonym, aby nie ograniczać widoczności innym kierującym oraz pieszym, którzy przechodzą przez jezdnię;
  • zachowaniu bezpieczeństwa podczas wysiadania dziecka z samochodu.

 

 

Przypominamy, dzieci do lat 7 nie mogą poruszać się samodzielnie po drogach!

Kierowcy, pamiętajcie o zachowaniu szczególnej ostrożność w rejonach przejść dla pieszych i dostosowaniu prędkość do warunków panujących na drodze.

Piesi, również jesteście zobowiązani do zachowania szczególnej ostrożności podczas wchodzenia i przechodzenia przez jezdnię lub torowisko, pamiętajcie też, że zabronione jest wchodzenie na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym na przejściu dla pieszych.

-/sierżant sztabowy Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śl./-


Reklama - materiał wyborczy KW Prawo i Sprawiedliwość

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here