Będzie trudniej o zwolnienie lekarskie z WF-u

0
449

W MEiN trwają prace nad zmianą przepisów o zwolnieniach lekarskich z lekcji WF. Resort chce żeby długoterminowe zwolnienia wystawiali lekarze specjaliści.

 

„Oczywiście, że jest wiele dzieci i młodzieńców, którzy muszą mieć zwolnienia z WF ze względu na swój stan zdrowia. No ale też wiemy, że w wielu przypadkach te zwolnienia są na wyrost. A dzisiaj, zwłaszcza w sytuacji pocovidowej, po tym długim okresie nauki zdalnej, kondycja fizyczna dzieci i młodzieży, jak stwierdzają wszyscy specjaliści (…), jest gorsza niż przed covidem” – powiedział we wtorek w Radiu Zet minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, który wskazał, iż jego zdaniem zwolnienia na wyrost powinny być likwidowane.

„Pomysł, żeby zwolnienia długoterminowe wystawiali specjaliści z poszczególnych specjalności – kardiologiczne kardiolog, neurologiczne neurolog i tak dalej – jest godny rozważenia” – zaznaczył Czarnek, który nie krył, iż w ministerstwie trwają prace nad nowymi rozwiązaniami w tym zakresie.

 

Te z pewnością utrudnią wielu rodzicom, młodym ludziom uzyskanie zwolnienia z lekcji wychowania fizycznego. Czarnek przyznaje także, iż dyskutowany jest pomysł zwiększenia liczby lekcji w-f w szkołach.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here