Druhowie z OSP Wojciechów ze wsparciem dla pogorzelców

2
779

Ta tragedia poruszyła wiele osób i pokazała, że w trudnych chwilach możemy liczyć na pomoc i wsparcie wielu ludzi o wielkich sercach.

 

Tydzień temu w Rodzinnym Domu Dziecka w Rębiszowie koło Mirska wybuch pożar, który strawił znaczną część budynku wraz z jego wyposażeniem. W domu zamieszkiwało jedenaścioro dzieci wraz z opiekunami. Tuż po pożarze ruszyła lawina pomocy. Sąsiedzi, strażacy, lokalne władze, ale także zupełnie obcy ludzie jak tylko mogą starają się pomóc i wesprzeć pogorzelców.

Z pomocą ruszyli także druhowie z OSP Wojciechów, którzy wraz z Panią Sołtys zorganizowali zbiórkę pieniędzy wśród strażaków i mieszkańców kilku wiosek.

„W sumie uzbieraliśmy 5.060 zł” – wyjaśniają na swoim profilu druhowie, którzy za nieocenione wsparcie składają serdeczne podziękowania dla mieszkańców Wojciechowa, Maciejowca, Pokrzywnika, Pasiecznika oraz Pławnej Dolnej.

Pieniądze w dniu wczorajszym zostały przekazane na ręce opiekunów z Rodzinnego Domu Dziecka. Druhowie z OSP Wojciechów zachęcają także inne jednostki OSP do przyłączenia się do akcji:

„Zachęcamy innych do udzielenia dalszej pomocy, bo jak się mogliśmy przekonać naocznie potrzeby są ogromne” – apelują strażacy.

https://zrzutka.pl/remont-rodzinnego-domu-dziecka-w-rebiszowie

2 KOMENTARZE

  1. Brawa dla Was druhowie jesteście super dzięki bardzo, pani Gosiu i panie Zdzisławie nie martwcie się dom się odbuduje o tragedii może nie całkiem ale częściowo zapomnicie i wychowacie jeszcze następne 50 dzieci i tego Wam życzę a dla wszystkich co mają dobre serce za nawet maleńka pomoc dziękuję.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here