Będąc pod wpływem wybrał się na wycieczkę do Bolesławca

4
1548
zdjęcie poglądowe, fot.: KMP Bytom

Kierowca stracili prawo jazdy, grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz konsekwencje finansowe.

 

Mieszkaniec powiatu lwóweckiego w poniedziałkowy poranek wybrał się samochodem w podróż do Bolesławca. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Zapewne myślał, że mu się uda. Jednak nie tym razem. Bolesławiecka drogówka przeprowadziła po raz kolejny intensywne działania ukierunkowane na sprawdzanie stanu trzeźwości kierowców, którzy poruszają się po drogach powiatu bolesławieckiego.

11 stycznia funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego bolesławieckiej jednostki Policji skontrolowali stan trzeźwości blisko 250 kierujących. W dwóch przypadkach wynik okazał się pozytywny, co oznacza że kierowcy nie byli trzeźwi – informuje asp. szt. Anna Kublik- Rościszewska z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu, która przyznaje, iż wśród tych zatrzymanych był także mieszkaniec naszego powiatu.

Zatrzymany został 52-latek z powiatu lwóweckiego, który kierował będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało 0,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu – dodaje oficer prasowa bolesławieckiej policji.

Kierowca stracili prawo jazdy, grozi mu także kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz konsekwencje finansowe.

4 KOMENTARZE

  1. Do do arek .Tam nie jest mowa o uniewinnieniu ,które jest w tym przypadku niemożliwe tylko o umorzeniu na jeden rok.Czyli prawko jeśli się zgodzi sąd i zawnioskuje prokurator oddadzą po roku bez zdawania ponownego egzaminu.Poczytajcie trochę przepisy.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here