Awans Komendanta Powiatowego Policji w Lwówku Śląskim

1
845
fot.: KPP Lwówek Śl.

Na obchodach województwa dolnośląskiego z okazji Święta Policji został wręczony akt mianowania na wyższy stopień oficerski dla Komendanta Powiatowego Policji w Lwówku Śląskim. Rozkaz personalny został wręczony przez I Zastępcę Komendanta Głównego Policji oraz Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu.

 

 

Lipiec 2023 roku to czas, kiedy obchodzimy 104. rocznicę powstania Policji Państwowej. Mając na uwadze tę wyjątkową okazję, chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy wspólnie z nami angażują się w działania na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców Dolnego Śląska.

Tegoroczne wojewódzkie obchody Święta Policji, w których udział wziął Pierwszy Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Dariusz Augustyniak, a patronatem honorowym objął Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk, odbyły się na pl. Wolności we Wrocławiu.

 

 

Główne uroczystości poprzedzone zostały mszą świętą, która odbyła się o godzinie 10:30 w Kościele pod wezwaniem św. Stanisława, św. Doroty, św. Wacława przy pl. Wolności we Wrocławiu. Natomiast punktualnie o godzinie 12:00 w sali głównej wrocławskiego Narodowego Forum Muzyki, rozpoczął się uroczysty apel.

Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Dariusz Wesołowski powitał zaproszonych gości oraz policjantów i pracowników Policji, którzy przybyli dziś na uroczystość wraz ze swoimi rodzinami. Następnie w swoim wystąpieniu Szef dolnośląskiej Policji przekazał słowa najwyższego szacunku i uznania dla policjantek, policjantów i pracowników za codzienny trud, za empatię, za zrozumienie, za efektywność, ale przede wszystkim za to, że poświęcają niejednokrotnie swoje zdrowie dla ratowania innych. Zwrócił także uwagę na stały rozwój dolnośląskiej Policji i ogrom pracy, jaki każdego dnia wykonują funkcjonariusze i pracownicy, aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom na możliwie najwyższym poziomie.

Po przemówieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu, w obecności pocztu sztandarowego, odbyło się uroczyste odczytanie decyzji i rozkazów oraz wręczenie aktów mianowania, odznaczeń i wyróżnień.

 

 

Podczas Uroczystego Apelu został wręczony akt mianowania na wyższy stopień oficerski dla Komendanta Powiatowego Policji w Lwówku Śląskim. Rozkazem personalnym mł. insp. Jarosław Baran został mianowany w korpusie oficerów starszych na stopień inspektora Policji.

Akt mianowania został wręczony przez nadinsp. Dariusza Augustyniaka I Zastępcę Komendanta Głównego Policji oraz nadinsp. Dariusza Wesołowskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu. Komendantowi Powiatowemu Policji w Lwówku Śląskim insp. Jarosławowi Baranowi składamy gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.

-/starszy sierżant Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śl.-/

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here