Śmiertelny wypadek na drodze do Węglińca

0
1405
fot.: Fb OSP Czerwona Woda

Wczoraj w nocy na drodze wojewódzkiej 296 doszło do wypadku ze skutkiem śmiertelnym.

 

Do zdarzenia doszło około 22:30 na drodze biegnącej przez las między Czerwoną Wodą a Węglińcem.

Samochód osobowy marki Volkswagen Passat wypadł z drogi i wpadł do rowu. Siła uderzenia w rów była tak duża, że jedna z jadących osób poniosła śmierć na miejscu. Z mocno zniszczonego wraku samochodu wydobyliśmy drugą osobę, która została przekazana zespołowi ratownictwa medycznego i przetransportowana do szpitala. – poinformowali w nocy druhowie OSP Czerwona Woda.

Na odcinku DW 296 między Czerwoną Wodą a Węglińcem stosunkowo często dochodzi do tragicznych w skutkach wypadków. Kierowcy często zwracają uwagę, że duża prędkość, wybiegająca na drogę zwierzyna i rosnące przy drodze drzewa stanowią śmiertelnie niebezpieczne połączenie.

-/ autor: eLuban.pl /-

Aktualizacja:

Z wstępnych ustaleń policji wynika, iż kierujący samochodem osobowym marki VW Passat 30 letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad autem i to uderzyło w przydrożne drzewo. W wyniku zdarzenia śmierć poniósł 42 letni pasażer, mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego, a kierowca trafił do szpitala. – wyjaśnia podkomisarz Agnieszka Goguł Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu, która dodaje, iż na miejscu pracowali policjanci z Pieńska pod nadzorem prokuratora oraz przy udziale biegłego.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here