Atrakcje Mirska?

16
2551

Każde miasto ma swoje wyjątkowe miejsca, w które lubią zaglądać mieszkańcy i które przyciągają turystów. Takie miejsca ma także Mirsk.

 

Co warto zwiedzić w Mirsku?

Piękny ratusz i odnowione fontanny w rynku, wieża widokowa, czy kościół, to obowiązkowe punkty każdej wycieczki. Jednak na mapie nie może zabraknąć także wiekowej stacji kolejowej i mimo, że linią Gryfów Śląski – Mirsk – Świeradów Zdrój od lat nie jeżdżą pociągi, to miejsce, jak i obiekt dworca nadal są bardzo popularne. Świadczyć o tym mogą liczne, pozostawione najwyraźniej dla potomnych ślady odwiedzin.

Wpisany na listę zabytków dworzec PKP

Położony zaledwie kilkaset metrów od ratusza obiekt dosłownie tonie w śmieciach. I co zadziwiające – raczej nikomu to nie przeszkadza! O odpadach przy dworcu w Mirsku pisaliśmy już niejednokrotnie i nie dostrzegamy, żeby coś się zmieniło na lepsze. Gospodarze nie dbają o to miejsce, które stało się nie tylko noclegownią dla bezdomnych ale także meliną i miejskim wysypiskiem wszelakich odpadów.

zdjęcia nadesłane przez czytelników

Znaleźć tam możemy tzw. odpady samochodowe, ale także resztki AGD, przeróżne plastiki, mnóstwo potłuczonego szkła, puszki, folie, resztki mebli, …

Mirsk – miasto monitorowane

I tylko ustawione na rogatkach Mirska tablice „Miasto monitorowane” wyglądają w tym kontekście nico groteskowo.

16 KOMENTARZE

 1. Temat ten był poruszany na portalu Mirsk – Blaski i Cienie od ponad roku nikt się nie zainteresował nim.
  Formalnie teren ten należy do PKP i Gmina nie ma na niego żadnego wpływu, nie całe 200 m dalej jest posterunek Policji ;).
  Służą i bronią.

 2. Nie no Tomeczku chyba jesteś nieźle najarany i co z tego że 200 m dalej jest posterunek policji to co mają iść tam i posprzątać a 100 m dalej jest skład opału i co to ma wspólnego ze śmieciami jak ci przeszkadzają te śmieci to zakasaj rękawy i posprzątaj. A te śmieci nie są z Warszawy tylko swój podrzucił.

 3. Śmieci na PKP wina burmistrza
  Dym z komina spółdzielni wina burmistrza
  Ktoś ma jakiś gruz na podwórku wina burmistrza
  Nie wiem czy ktoś wie że COVID to też wina burmistrza

  Ludzie ja wiem że dużo osób ma już dość obecnego burmistrza ale jak słyszę wszystko jego wina to mam dość. Blaski i cienie fanie zapowiadająca się strona ale tam teraz nie ma nic po za ,, WINĄ BURMISTRZA”.

  Karol jakie on ma doświadczenie. Jest wykształcony zgodzę się ale przecież nie będzie oprowadzał ludzi po urzędzie. Panie Karolu chociaż na troszkę do urzędu żeby zobaczyć jak wygląda praca w Gminie. Wiem że burmistrz to tylko przystanek w pana drodze kariery bo Konferencja już czeka ale z zerowym doświadczeniem to tak ciężko.

  Gratulacje dla radnich z ODNOWY bo coś robią ale ostatnio też się zaczyna “WINA WINA WINA BURMISTRZA”

  • Prawda jest nieco po środku tzn – zgodzę się, że młodzieży brakuje kultury, wychowania, dobrych manier i poczucia, że to nasze miasta i że nie sra się do gniazda w którym się żyje….zatem to bee że śmiecą tam gdzie się spotykają…z drugiej strony sam kiedyś będąc na stacji, zastanawiałem się, gdzie wyrzucić papier…schowałem do kieszeni…ale nie wszystko da się schować do kieszeni – dlatego może warto zainwestować w kosze koło stacji ? Albo niech burmistrz sam posprząta skoro każdego wieczoru przywozi tam śmieci i rozsypuje je z passata 🙂 ciekawe skąd on bierze zderzaki i inne części samochodowe ? pewnie kradnie ! hm śmieciarz i złodziej jednocześnie – a mimo wszystko nadal jest wybierany na głowe gminy – przypadek ? propozycja – przestańmy oceniać i pokazywać palcem co jest beee a zacznijmy działać !

  • Za czystość w gminie odpowiada burmistrz , w Mirsku Andrzej Jasiński. Są przepisy które umożliwiają ingerencję u właściciela nawet prywatnej nieruchomości. Niech się Jasiński ruszy i egzekwuje porządek albo sam bierze miotłę i sprząta, bo za co bierze pieniądze.
   A wy sympatycy Jasińskiego się nie ośmieszajcie swoimi wpisami.

 4. Śmieci wina ludzi. Bo wywalają gdzie popadnie a później czepiają się burmistrza. Jak będzie inny to co śmieci znikną? Nie!!!! To niech kto widzi reaguje i zgłasza. Ukarać odpowiednio to drugi się zastanowi zanim to zrobi. Ludzie pod nosem pszok. I będzie wszystko ok. Będzie porządek. A rynek pewnie ze piękny jak i wiele innych miejsc. Myślę że Pan Andrzej dużo zrobił dobrego. A niestety Pan Wilk szuka na siłę winy i stawia burmistrza w złym świetle. Jak on już tak robi że próbuje na siłę wszystkiego to żaden z niego dobry gospodarz nie będzie. Zachowuje się trochę jak świnia która po trupach pcha się do koryta. Mnie to brzydzi co on robi. Takim zachowaniem tylko odpycha.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here