Areszt tymczasowy dla podejrzanego o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad żoną

3
562

Lwówecki sąd tymczasowo aresztował mężczynę podejrzanego o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad żoną. 56- latek mieszkaniec powiatu lubańskiego początkiem br. opuścił zakład penitencjarny, gdzie odbywał karę za podobne przestepstwo. Ponieważ działał w warunkach tzw. recydywy grozić mu może kara nawet do do 7,5 roku pozbawienia wolności.

 

Policjanci z Rewiru Dzielnicowych w Świeradowie Zdroju zatrzymali mężczyznę wobec, którego zgłoszona była kolejna interwencja policji. 56- latek, który był pod wpływem alkoholu znęcał się nad swoją żoną mi.in. poniżał, popychał, szarpał ją za odzież. W związku z tym wprowadzona została procedura związana z „Niebieską kartą”. Wcześniejsze postępowanie prowadzone przez policjantów dotyczące znęcania się zostało przekazane Prokuraturze Rejonowej w Lwówku Śląskim, która zastosowała środki zapobiegawcze wobec mężczyzny m.in. zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej oraz nakaz opuszczenia wspólnie zajmowanego lokalu mieszkalnego, do którego się nie zastosował. Zachowanie jego nie uległo zmianie i dalej dopuszczał się czynów karalnych. Policjanci chcąc zapobiec dalszej eskalacji konfliktu zatrzymali mężczyznę a następnie przedstawili zarzut znęcania się.

 

Sąd Rejonowy w Lwówku Śląskim przychylił się do wniosku policjantów oraz prokuratury i na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego w ramach prowadzonego postępowania zdecydował o zastosowaniu wobec zatrzymanego tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. W toku postępowania policjanci ustalili, że 56 -letni mieszkaniec powiatu lubańskiego odbywał już karę pozbawienia wolności za taki sam czyn. W związku z tym działał w warunkach tzw. recydywy, czyli powrotu do przestępstwa. Zatrzymanemu może grozić kara nawet do 7,5 roku pozbawienia wolności.

 

-/ asp. szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń, KPP Lubań /-

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here