Tak nie parkujemy

4
2158

Problem pojawia się wówczas, gdy w miejscach chętnie odwiedzanych przez mieszkańców, czy turystów, np. przy sklepach, urzędach, czy atrakcjach turystycznych brakuje miejsc na parkingach.

 

 

Parkowanie w miejscach niedozwolonych jest nielegalne i może skutkować nałożeniem mandatu lub odholowaniem pojazdu. Nie tylko narusza to przepisy ruchu drogowego, ale również może stanowić zagrożenie dla innych uczestników ruchu, utrudniać przepływ ruchu oraz blokować dostęp do niezbędnych miejsc, takich jak wejścia do budynków czy przejścia dla pieszych.

Dlatego ważne jest, aby zawsze parkować pojazd w miejscach dozwolonych, takich jak wyznaczone miejsca parkingowe. Przy wyborze miejsca do zaparkowania warto pamiętać o tym, żeby nie blokować przejść dla pieszych, przejazdów rowerowych ani innych pojazdów. W ten sposób zwiększamy bezpieczeństwo na drodze i ułatwiamy przemieszczanie się innym użytkownikom drogi.

 

 

Problem pojawia się wówczas, gdy w miejscach chętnie odwiedzanych przez mieszkańców, czy turystów, np. przy sklepach, urzędach, czy atrakcjach turystycznych brakuje miejsc na parkingach. Z taką sytuacją mierzy się Lwówek Śląski, gdzie w centrum miasta każdego dnia można spotkać „mistrzów parkowania”. Ale problem nie dotyczy tylko stolicy powiatu lwóweckiego.

Kolejnym miastem, gdzie problem jest dokuczliwy, to Świeradów- Zdrój. Problem zaczął tu narastać po otwarciu wieży widokowej. Turyści, którzy odwiedzają miasto starają się zaparkować jak najbliżej atrakcji, jak najbliżej centrum, a często szukają miejsc, w których nie muszą płacić za parking.

Jak wspominają mieszkańcy uzdrowiska takich przykładów codziennie można tu mnożyć. Niestety, w kurorcie nie ma straży miejskiej, która mogła by skutecznie egzekwować kary za niewłaściwe parkowanie.

Poniżej dwa przykłady, jak nie parkować, zdjęcia zrobione przedwczoraj, pierwsze na ulicy Parkowej, a drugie na ulicy 3- go Maja.

4 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here