Areszt dla 31- latka za pobicie ze skutkiem śmiertelnym

14
4657

31-letni mężczyzna, który jest podejrzany o pobicie ze skutkiem śmiertelnym 50-latka, trafił na 3 miesiące tymczasowo do aresztu. Grozi mu dożywotnie pozbawienie wolności.

 

W piątek, 5 sierpnia 2022 roku, Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim otrzymał zgłoszenie o zgonie 50- letniego mężczyzny. Z podjętych przez policjantów ustaleń wynikało, że do śmierci mógł przyczynić się Tomasz J., który miał dopuścić się pobicia mężczyzny. Funkcjonariusze niezwłocznie podjęli czynności mające na celu zatrzymanie sprawcy. 9 sierpnia br. 31- letni mieszkaniec Gryfowa Śląskiego został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi.

Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, którego następstwem była śmierć człowieka. W poniedziałek, 12 sierpnia br. sąd, na wniosek prokuratora, zdecydował, że podejrzany najbliższe 3 miesiące spędzi tymczasowo areszcie. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności od lat 5, kara 25 lat więzienia albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

czytaj: Jest areszt i są zarzuty dla podejrzanego o spowodowanie śmierci gryfowianina

Ponadto pod koniec lipca 2022 roku został wystawiony list gończy za 31- latkiem w związku z przestępstwem jakiego dopuścił się 30 lipca 2020 roku w Olszynie (powiat lubański).

autor: starszy sierżant Olga Łukaszewicz
Komenda Powiatowa Policji w Lwówku Śląski

14 KOMENTARZE

  1. i ta całą sytuacja pokazała że w gryfowie jakiś pozabierany junkers robił co chciał, i wszyscy na to pozwalaliście, co nie było zebrać się w 2-3 chłopa i typa wyjaśnić, takie kozaki teraz w necie jesteście a boicie się zwykłego degenerata

    • Tu chodzi o to, że nikt za jakiegoś lumpa niechciałby iść siedzieć i tyle. Problem leży tutaj w działaniach policji, ludzie zgłaszali i mieli wszystko podane na tacy tylko byli zbyt leniwi by działać.

    • A gdzie w tym wszystkim byłeś ty? Czemu ty nie zwołałeś tych 2-3 chłopa? Czemu nie zainicjowałeś linczu na tym człowieku? Każdemu teraz łatwo anonimowo napisać co trzeba było zrobić jak ten człowiek był na wolności, a gdzie te Wasze mądrości były kiedy latał i robił co chciał? Wszyscy się go baliśmy i tyle prawdy, nikt nie miał odwagi podnieć na niego palca w obawie, że straci zdrowie lub życie.

    • Siostra matki też siedziała za zabójstwo męża bodajże w Złotnikach Lubańskich, a jego siostra ze 3 lata temu dźgneła konkubenta (mając 17 lat)…wesoła rodzinka jedna z dwóch takich w Gryfowie.

  2. Ja pier… Każdy jest kowalem swojego losu ciągle ktoś tu najeżdża na rodzinę akurat ona niema z tym nic wspólnego a druga strona medalu w tych czasach niema normalnych i zdrowych na umyśle ludzi jeśli myślicie że z wami jest wszystko ok to jesteście w najgorszym punkcie choroby psychicznej owych czasów.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here