Jest areszt i są zarzuty dla podejrzanego o spowodowanie śmierci gryfowianina

36
5421

Szereg zarzutów postawiła prokuratura zatrzymanemu przez lwówecką policję 31- latkowi. Mężczyzna dział w warunkach recydywy. Przyznał się tylko do jednego.

 

To sprawa, która bulwersuje nie tylko mieszkańców Gryfowa Śląskiego. Mężczyzna, który przez lata dawał się we znaki mieszkańcom, siał postrach i czuł się bezkarny, miał dopuścić się pobicia 50- latka, w wyniku czego ten zmarł. Podejrzany został już zatrzymany i trafił za kraty.

Policja zatrzymała podejrzanego ws. śmierci Grzegorza M.

Postępowanie dotyczące zgonu 50- letniego mieszkańca Gryfowa Śląskiego, do którego doszło w dniu 5 sierpnia 2022 r. prowadzi Prokuratura Rejonowa w Lwówku Śląskim. Jak tłumaczy w rozmowie z Lwówecki.info Prokurator Tomasz Czułowski Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze dzięki intensywnym czynnościom policji i prokuratury w nocy ze środy na czwartek zatrzymano 31- letniego Tomasza J.

Bił po całym ciele

Mężczyzna ten po zatrzymaniu został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Lwówku Śląskim i tam na podstawie poczynionych ustaleń postawiono mu zarzuty kilku przestępstw.” – usłyszeliśmy od Prokuratora, który wspomina, iż przede wszystkim jest to zarzut uderzenia w dniach 3 i 5 sierpnia br. Grzegorza M. pięściami i otwartą dłonią po całym ciele oraz po twarzy, czym spowodował u niego liczne obrażenia skutkujące ciężkim uszczerbkiem na zdrowiu a w konsekwencji w dniu 5 sierpnia jego zgonem.

Ciężki uszczerbek na zdrowiu

„Jest to przestępstwo z artykułu 156 par. 1. punkt 2 i par. 3 kodeksu karnego, czyli jest to czyn zagrożony karą wolności w wymiarze nie krótszym niż 5 lat a do lat 15, karą 25 lat a nawet karą dożywotniego pozbawienia wolności.” – wyjaśnia Prokurator Tomasz Czułowski, który wspomina, iż dodatkowo mężczyźnie zarzucono, że w dniu 5 sierpnia, już po pobiciu pokrzywdzonego dopuścił się on zaboru jego pojazdu marki Renault oraz telefonu komórkowego a wcześniej w dniu 2 sierpnia także zaboru innych rzeczy należących do tego pokrzywdzonego.

Przestępstwo w warunkach recydywy

Wszystkich tych czynów 31- latek dopuścił się w warunkach powrotu do przestępstwa. „Był on poprzednio karany sądownie, m.in. za przestępstwo rozboju więc będzie odpowiadał w warunkach tzw. „recydywy”. – mówi Prokurator.

Poszukiwany listem gończym

Dodatkowo okazało się, że mężczyzna był poszukiwany listem gończym z powodu przestępstwa jakiego dopuścił się w dniu 30 lipca 2020 roku w Olszynie, gdzie dokonał zaboru w celu przywłaszczenia roweru. Również ten zarzut mu przedstawiono w ramach postępowania prowadzonego aktualnie przez Prokuraturę Rejonową w Lwówku Śląskim.

Tymczasowy areszt dla podejrzanego

„Po przesłuchaniu podejrzanego skierowano wobec niego wniosek o tymczasowe aresztowanie. Sąd uwzględnił wniosek Prokuratury i mężczyzna ten najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.” – wyjaśnia Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze.

czytaj: Zatrzymano podejrzanego ws. śmierci gryfowianina

Do czego przyznał się podejrzany?

Z szeregu zarzutów, jakie lwówecka prokuratura postawiła podejrzanemu 31- latkowi ten przyznał się tylko do jednego – kradzieży roweru. Do innych zarzutów Tomasz J. się nie przyznaje.

36 KOMENTARZE

 1. “Dodatkowo okazało się, że mężczyzna był poszukiwany listem gończym z powodu przestępstwa jakiego dopuścił się w dniu 30 lipca 2020 roku w Olszynie, gdzie dokonał zaboru w celu przywłaszczenia roweru”
  Czegoś nie rozumiem, skoro był list gończy za kradzież rower z 2020 to dlaczego parę miesięcy temu kiedy to chodził z siekierą po mieście został zatrzymany tylko na 48h?

 2. Skoro postawili mu zarzuty to mają dowody i świadków i w dupie mają czy się przyzna czy nie ale dla dobra ogółu i presji społeczeństwa a także swoich karier dopiero…ą mu taką karę że zapomni za kratami jak pachnie wolność.A na jakiegokolwiek adwokata go nie stać dostanie fajtłapę z urzędu .

  • Ci sami dilerzy handlują od lat a nasza policja potrafi tylko wystawiać mandaty za przechodzenie w miejscach niedozwolonych, albo maja procent ze sprzedaży bo to jest niemożliwe, ze wszyscy wiedza a policja nie wie. Mieszkałam w Szwajcarii przez 10 lat, tutaj nie ma miejsca na korupcję policji jak u nas

 3. Ten śmieć już dawno powinien być pod ziemią, za to ile szkód ludziach narobił , szkoda tylko że nasza policja nie zbiera wystarczajacych dowodów
  nawed za małe przestepstwa, nastepny gówniany piko gangster z Gryfowa

 4. Kasyna funkcjonują pełną parą na terenie gryfowa, spotyka się tam śmietanka dilerów, ćpunów i złodzieji, raz na jakiś czas wjadą bohaterowie z ulicy młyńskiej wraz z graniczną żeby pokazać że działają, J***ć milicję zajmują się tylko drobnymi pijaczkami i roweżystami a recydywy bawią się do woli albo ostatecznie jak już jest po fakcie i dojdzie do tragedii.

    • Nieszczęśnik Śp. był najszybszym rewolwerowcem na dzikim zachodzie, ciemiężcą lokalnych watażków braci Dalton, niestety tak było w bajce, a w rzeczywistości skończył jako Lucky Looser. Grzegorz M. miał na nazwisko tak samo jak region Polski graniczący z obwodem Królewieckim, największym miastem tego regionu jest Ełk z liczebnością populacji na poziomie 62 tys. mieszkańców. Z nazwy tego regionu wystarczy usunąć literkę Y i mamy nazwisko denata Grzegorza M.

 5. Wszystko jest dla Ludzi i pograć pozna i sobie wypić jak ktoś lubi ale bez przesady żeby się zabijać okradać wszyscy jesteśmy z jednego Miasta i powinniśmy się szanować.

 6. Wszyscy milicjanci pełniący służbę od 2020 w Gryfowie do wywalenia skoro nie potrafili zatrzymać gościa poszukiwanego listem gończym , który bezkarnie rozrabiał po Gryfowie łącznie z komendantem że Lwówka ,

 7. Poszukiwany był listem gończym od lipca 2020. Policja po zabiciu Grzegorza zatrzymała Junkersa. Czyli mogli go zatrzymać już 2020 roku, a Grzegorz by żył. Dobrze myślę?

 8. Serwus Sergus. Junak poszedł odpoczywać. Dobrze że będziesz. Będzie z kim polatać po kasynach morda. Piąteczka, pikolo i cała noc nasza. Moja kiszka już tęskni Piotruś…

 9. A o poprzednich pobiciach i pomasakrowanych ludziach przez innego boksera nic się nie pisze!
  Policja dopiero podjęła się interwencji jak mama pobitego powiedziała że tej sprawy tak nie zostawi

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here