Apteka Pod Białym Krukiem do końca miesiąca nie pracuje

2
1948
Lwówecki.info

Do końca tygodnia w powiecie lwóweckim nie będzie apteki, która będzie pełniła dyżur.

 

Wczoraj wieczorem czytelniczka udała się do apteki Pod Białym Krukiem w Lwówku Śląskim, która w tym tygodniu zgodnie z harmonogramem powinna pełnić dyżur i zastała zamknięte drzwi.

Okazuje się, iż apteka do końca miesiąca ma zawieszoną działalność, nie wydaje już leków. Taką informację uzyskaliśmy dziś dzwoniąc do apteki. Apteka jest zamknięta do końca miesiąca z powodu braku wykwalifikowanego personelu. Fakt ten został zgłoszony przez właścicieli do Starostwa i WIF.

Naczelnik Wydziału Infrastruktury Społecznej w Starostwie Powiatowym w Lwówku Śląskim wyjaśnia, iż faktycznie w ubiegłym tygodniu takie pismo informacyjne wpłynęło, jednak władze Powiatu nie mogą “zwolnić” apteki z ustawowego obowiązku pełnienia dyżuru, bo nie leży to w ich kompetencjach.

Niestety, do końca tego tygodnia w naszym powiecie nie będzie apteki, która będzie pełniła dyżur. Zmiana harmonogramu pracy aptek wymaga teraz od władz Powiatu przygotowania nowego harmonogramu, przeprowadzenia konsultacji z aptekarzami, burmistrzami, uzyskania opinii DIA, podjęcia uchwały i opublikowania jej w dzienniku urzędowym.

 

Sprawdź dyżury aptek na terenie powiatu lwóweckiego w 2020 roku

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here