Gmina Lubomierz z dofinansowaniem w ramach programu Cyfrowa Gmina

5
625

Gmina Lubomierz otrzymała dofinansowanie na cyfryzację urzędu w ramach programu „Cyfrowa Gmina”. W ubiegłym tygodniu symboliczny czek na 185.310 zł Burmistrz Lubomierza Pan Marek Chrabąszcz odebrał z rąk Senatora RP Krzysztofa Mroza.

 

Program miał na celu wsparcie rozwoju cyfrowego instytucji samorządowych oraz zwiększenie cyberbezpieczeństwa. Samorządy mogły wnioskować o środki na zadania związane z cyfryzacją urzędów i jednostek im podległych poprzez nabycie sprzętu IT i oprogramowania, licencji niezbędnych do realizacji e-usług, pracy i edukacji zdalnej. Na edukację cyfrową w zakresie obsługi nabytego sprzętu oraz oprogramowania i licencji a także na analizą stanu cyberbezpieczeństwa w urzędzie oraz zapewnieniem cyberbezpieczeństwa samorządowych systemów informatycznych.

W dniu 9 lutego ogłoszona została lista wniosków Grantowych wybranych w drugiej turze do dofinansowania w ramach projektu „Cyfrowa Gmina” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Oś Priorytetowa V: Rozwój cyfrowy JST oraz wzmocnienie cyfrowej odporności na zagrożenia REACT-EU09.02.2022.

Gmina Lubomierz wnioskowała o kwotę 185.310 zł i taką kwotę otrzyma. W ubiegłym tygodniu symboliczny czek Burmistrz Lubomierza Pan Marek Chrabąszcz odebrał z rąk Senatora RP Krzysztofa Mroza. Jak tłumaczy Burmistrz środki te zostaną przeznaczone głównie na zabezpieczenie sieci, oprogramowanie, nowe stacje robocze i laptopy w Urzędzie Gminy i Miasta Lubomierz oraz Gminnej Bibliotece Publicznej w Lubomierzu.

5 KOMENTARZE

  1. Rozdają czeki bez pokrycia! Ten ich nowy ład jest od stycznia a rozdają kasę na prawo i lewo.
    Bo jeśli to kasa z Unii to cholerę to logo nowy wał.

    PR jak się patrzy.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here