Aktywnie kończą wakacje z Powiatem Lwóweckim

4
1902

 Spływy kajakowe, czy pontonowe od kilku dobrych lat podbijają serca Polaków. Jak grzyby po deszczu powstają kolejne firmy oferujące możliwość wypożyczenia sprzętu. Na naszych rzekach bez trudu można spotkać leniwie sunące po wodzie kajaki. Bliskość natury połączona z umiarkowanym wysiłkiem fizycznym to coś, co zdecydowanie relaksuje i pozwala oczyścić umysł z codziennego stresu. Jak podkreślają organizatorzy takich spływów oraz ich uczestnicy to rewelacyjny sposób na aktywne spędzenie wolnego czasu dla osób w każdym wieku.

 

Na aktywność od lat stawiają władze Powiatu Lwóweckiego. Promują wycieczki rowerowe, biegi, czy właśnie spływy. Starosta Lwówecki tłumaczy, iż w ten sposób chce skłonić mieszkańców do większej aktywności fizycznej, co z korzyścią wpłynie na zdrowie.

– Powiat Lwówecki utożsamia się już od wielu lat z szeroko pojętą aktywnością, rekreacją, sportem, to jest nam bliskie. Chcemy żeby mieszkańcy aktywny tryb życia prowadzili, żeby unikali wszystkich tych chorób, które są chorobami cywilizacyjnymi, które dotykają nas na co dzień. A w przypadku kiedy będziemy tak aktywnie spędzać czas to zdecydowanie zmniejszymy możliwość zachorowania na ciężkie dolegliwości i w tym momencie nasz ten zegar biologiczny zmienimy na korzyść. – tłumaczy Daniel Koko Starosta Lwówecki.

Jedną z takich właśnie promowanych form aktywności jest organizowany przez Powiat Lwówecki we współpracy z partnerskim Miastem Žacléř w Czechach spływ rzeką Bóbr na zakończenie wakacji. W sobotę, 27 sierpnia br. na polu namiotowym we Wleniu spotkało się ponad sto osób, które wzięły udział właśnie w takim kończącym tegoroczne wakacje spływie kajakowo- pontonowym. Wszystkich w imieniu własnym i Zarządu Powiatu powitał Pan Daniel Koko Starosta Lwówecki, który podziękował wszystkim uczestnikom za chęć udziału w tym wydarzeniu oraz pracownikom Starostwa, wydziału Rozwoju, Integracji Europejskiej i Promocji pod przewodnictwem Pana Dawida Kopcia za wkład pracy w organizację tego wydarzenia.

– Szanowni Państwo życzę przede wszystkim wspaniałej zabawy, dużo radości miłych wrażeń, przepięknej przygody i bezpiecznego dotarcia do celu. – życzył Pan Starosta, który podkreślał, iż dla organizatorów priorytetowe jest bezpieczeństwo płynących, dlatego w spływie oprócz uczestników; mieszkańców powiatu lwóweckiego oraz gości z Czech udział biorą także ratownicy medyczni i ratownicy WOPR.

Zasady bezpieczeństwa na wodzie wyjaśnił naczelnik wydziału promocji Pan Dawid Kopeć.

Przed uczestnikami spływu do pokonania blisko dwudziestokilometrowa, malownicza trasa z Wlenia, przez Marczów, Dębowy Gaj do Lwówka Śląskiego, która dostarcza niezapomnianych wrażeń. Dziś tym większych, iż po ostatnich opadach deszczu poziom rzeki Bóbr jest bardzo wysoki.

Cztery godziny na wodzie, to dla wielu spore wyzwanie. Chwilami na wytchnienie będą dwa przystanki w Marczowie i Dębowym Gaju, gdzie uczestnicy muszą wyjść z wody i przenieść swoje kajaki czy pontony za stopnie wodne. Organizatorzy wydarzenia zadbali o to, by uczestnicy nie byli głodni. Po drodze czekają na nich dwa posiłki regeneracyjne. Pierwszy taki będzie podczas przystanku w Dębowym Gaju a drugi już na mecie w Lwówku Śląskim.

Projekt „Aktywnie na pograniczu”, w ramach którego realizowany jest spływ kajakowo-pontonowy Bobrem, jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa, za pośrednictwem Euroregionu Nysa.

Pan Daniel Koko w rozmowie z nami wspomina, iż dzisiejszy spływ wprawdzie kończy tegoroczne wakacje, ale to nie koniec działań promocyjnych w tym roku. – Przed nami jeszcze jest impreza sztandarowa Powiatu Lwóweckiego organizowana wraz z Nadleśnictwem Lwówek Śląski „Dary Lasu”. Już dzisiaj w imieniu swoim ale także Pani Nadleśniczy zapraszam na Dary Lasu, które odbędą się 24 września. A przy tym będzie dalsza dawka sportu, czyli rajdy rowerowe, bieg na dystansie 10 kilometrów. Każdy znajdzie coś dla siebie. Będzie dużo rozrywki, dużo rekreacji, dużo sportu, dużo czasu spędzonego myślę, ze we wspaniałej atmosferze i przy pięknej pogodzie – zaprasza Daniel Koko Starosta Lwówecki.


4 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here