Balon wewnątrzżoładkowy

Co z drogą Lubomierz – Popielówek?

8

Co z remontem drogi Lubomierz – Popielówek pytają mieszkańcy i mówią, iż prowadząca przez ich miejscowość droga jest w bardzo złym stanie technicznym.

 

Droga nr 2535D Lubomierz (ul. Sportowa) – Popielówek – Chmieleń ma długość blisko sześciu kilometrów, a dokładniej 5,98 km, z czego nawierzchnię twardą posiada 4,5 km a pozostałe 1,48 km to droga gruntowa. W Chmieleniu droga ta łączy się z drogą krajową nr 30.

 

Z informacji otrzymanych z Zarządu Dróg Powiatowych w Lwówku Śląskim wynika, iż według pomiarów natężenia ruchu wykonanych w 2017 roku drogą porusza się: łącznie 552 pojazdy, w tym 321 samochodów osobowych, 34 małe ciężarowe i dostawcze o długości 6-9 m oraz 137 ciężarowych o długości 9-15 m a także 67 ciężarowych o długości i powyżej 15 m.

 

Władze Powiatu w u schyłku poprzedniej kadencji wyremontowany odcinek 685 m od strony Lubomierza w stronę Popielówka. To czy i ewentualnie kiedy nastąpi remont dalszej części uzależnione jest od kilku czynników, w tym od prowadzonych obecnie przez Zarząd Powiatu konsultacji z władzami wszystkich Gmin i ustaleń związanych z opracowaniem Planu rozwoju sieci drogowej powiatu lwóweckiego na lata 2019 – 20123, który jest w opracowaniu.

 

Jak wyjaśnia nam Pan Marek Makowski, kierownik ZDP w Lwówku Śląskim remont bądź przebudowa jest uwarunkowana umieszczeniem zadania w Planie.

8 KOMENTARZE

  1. Czyli znowu wszystko zależy od p. Wiesława, jak był burmistrzem to mówił, że to zarząd powiatu ma wpływ na decyzję, teraz jest w zarządzie i co?! I DALEJ NIC! Teraz na tapecie jest strategiczna droga z Pasiecznika do pól [1 kilometrów] w stronę zapory…. na czym ta strategia polega i jaki ma wpływ na atrakcyjność turystyczna Lubomierza? Hm…. nie otrzymałem odpowiedzi. Do Szpitala Pj Med przyjeżdżają ludzie z całej Polski i jadąc tą drogą do Popielowka jaką maja wizytówkę? Swoją drogą przypomnę, że droga miała być zrobiona do Izer ale poprzedni burmistrz nie wywiązał się ze zobowiązania jakie podją względem współfinansowania tej drogi, więc powiat unieważnił przetarg i ogłosił nowy na 470 metrów zamiast 1200 metrów. Wszystko można prześledzić na stronie Bip-u Powiatu.

  2. Droga z Lubomierza w kierunku Radoniowa jest w jeszcze gorszym stanie a ruch na niej jest o wiele większy jak w kierunku Popielówka.
    Więc ta droga jest pilniejsza, a najlepiej to obie zrobić.

  3. Nic z drogą nie zrobią, bo uważają, że Popielówek jest mała wioską, której się nic nie należy. Dlaczego pieniądze z gminy zostały podzielone na inne wioski typu dopłaty do rozbudowania placów zabaw, a na tą małą wieś nikt nie patrzy i nikt z nimi się nie liczy.

  4. A kiedy będzie zrobiona z Radoniowa do Lubomierza? Tam jest większy ruch niż w Popielowku i nikt o tym nie mówi! Na tej drodze to nie jeden kierowca już musiał wymienić zawieszenie

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here