Co z drogą Lubomierz – Popielówek?

14
629

Co z remontem drogi Lubomierz – Popielówek pytają mieszkańcy i mówią, iż prowadząca przez ich miejscowość droga jest w bardzo złym stanie technicznym.

 

Droga nr 2535D Lubomierz (ul. Sportowa) – Popielówek – Chmieleń ma długość blisko sześciu kilometrów, a dokładniej 5,98 km, z czego nawierzchnię twardą posiada 4,5 km a pozostałe 1,48 km to droga gruntowa. W Chmieleniu droga ta łączy się z drogą krajową nr 30.

 

Z informacji otrzymanych z Zarządu Dróg Powiatowych w Lwówku Śląskim wynika, iż według pomiarów natężenia ruchu wykonanych w 2017 roku drogą porusza się: łącznie 552 pojazdy, w tym 321 samochodów osobowych, 34 małe ciężarowe i dostawcze o długości 6-9 m oraz 137 ciężarowych o długości 9-15 m a także 67 ciężarowych o długości i powyżej 15 m.

 

Władze Powiatu w u schyłku poprzedniej kadencji wyremontowany odcinek 685 m od strony Lubomierza w stronę Popielówka. To czy i ewentualnie kiedy nastąpi remont dalszej części uzależnione jest od kilku czynników, w tym od prowadzonych obecnie przez Zarząd Powiatu konsultacji z władzami wszystkich Gmin i ustaleń związanych z opracowaniem Planu rozwoju sieci drogowej powiatu lwóweckiego na lata 2019 – 20123, który jest w opracowaniu.

 

Jak wyjaśnia nam Pan Marek Makowski, kierownik ZDP w Lwówku Śląskim remont bądź przebudowa jest uwarunkowana umieszczeniem zadania w Planie.

14 KOMENTARZE

 1. Czyli znowu wszystko zależy od p. Wiesława, jak był burmistrzem to mówił, że to zarząd powiatu ma wpływ na decyzję, teraz jest w zarządzie i co?! I DALEJ NIC! Teraz na tapecie jest strategiczna droga z Pasiecznika do pól [1 kilometrów] w stronę zapory…. na czym ta strategia polega i jaki ma wpływ na atrakcyjność turystyczna Lubomierza? Hm…. nie otrzymałem odpowiedzi. Do Szpitala Pj Med przyjeżdżają ludzie z całej Polski i jadąc tą drogą do Popielowka jaką maja wizytówkę? Swoją drogą przypomnę, że droga miała być zrobiona do Izer ale poprzedni burmistrz nie wywiązał się ze zobowiązania jakie podją względem współfinansowania tej drogi, więc powiat unieważnił przetarg i ogłosił nowy na 470 metrów zamiast 1200 metrów. Wszystko można prześledzić na stronie Bip-u Powiatu.

 2. Droga z Lubomierza w kierunku Radoniowa jest w jeszcze gorszym stanie a ruch na niej jest o wiele większy jak w kierunku Popielówka.
  Więc ta droga jest pilniejsza, a najlepiej to obie zrobić.

 3. Nic z drogą nie zrobią, bo uważają, że Popielówek jest mała wioską, której się nic nie należy. Dlaczego pieniądze z gminy zostały podzielone na inne wioski typu dopłaty do rozbudowania placów zabaw, a na tą małą wieś nikt nie patrzy i nikt z nimi się nie liczy.

 4. A kiedy będzie zrobiona z Radoniowa do Lubomierza? Tam jest większy ruch niż w Popielowku i nikt o tym nie mówi! Na tej drodze to nie jeden kierowca już musiał wymienić zawieszenie

 5. To samo co z drogą przez Oleszną Podgórską czyli nic nie będzie.
  I wcale nie jest zapomniana bo w latach 2014-2018 co rok dwukrotnie były składane wnioski i inne pisma do starostwa a odzew jaki był widać.

 6. Chciałbym przypomnieć, że kiedy ruszył Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011 władze chciały drogę w Popielówku wyremontować bo było dofinansowanie z programu rządowego. Ale mieszkańcy naszej wsi Popielówek musieli protestować! Żeby drogi nie poszerzać! Bo szkoda drzew! ZREZYGNOWANY dzisiaj miałby piękna drogę do PJ MED. wtedy dałby się łańcuchem do drzewa przypiąć a teraz zrezygnowany!? Taki jest już nasz Popielówek. Nie Dogadasz się. Jak chcesz coś z nimi zrobić to ta grupa niby aktywistów Cię zaraz opluje. Może powiat nie chce już protestów dlatego drogi nie robią? I jeszcze G da się namówić do wszystkiego i potem pie*doli sam nie wie o czym. Byle gadać długo, że wszyscy źli. Zająkać się i opluć przy okazji. Byleby pie*dolic

 7. Nie wiem co tam sie działo w powiecie 2008-2011 bo wtedy kto inny był sołtysem ja jestem od 2015. Nie było żadnych protestów w sprawie dębów , mieszkanka wyraziła zaniepokojenie na spotkaniu w sprawie drogi w świetlicy w Popielówku. Wszystko co chciano “zrobić” w Popielówku było kombinowane za plecami mieszkańców i sołtysa. To ma być dogadanie sie? Jak zmieniano nowy kompletny plan zagospodarowania przestrzennego gminy to nawet radni którzy go przegłosowali do konca nie wiedzieli(biogazownie ad hok) nad czym głosują. G dobrze wie o czym mówił, gdzie ten wasz klaster energetyczny z malwersantami “Polskim Solarem” na czele. Popielówek infrastrukturalnie jest w epoce kamienia łupanego, ostatni kawałek asfaltu powstał gdy mieliśmy radnego, asfalt na Lubomierz powstał w 70 latach gdy mieliśmy naczelnika gminy a puszczony jest transport cieżkich śmieciarek u nas, podczas gdy np. droga z Lubomierza do Chmielenia(nowa) ma do 8ton ograniczenie. Żeby nie fundusz sołecki to nawet świetlica by podupadła. Poza tym ktoś tu podszywa sie pod mieszkańca Popielówka.

 8. Program budowy dróg powiatowych tzw. Schetynówki były finansowane tylko w 50 %-słowa pana kierownika ZDP ze spotkania w/w. Wtedy pan kierownik powiedział, że przy obecnym poziomie współfinansowania inwestycja jest nie do udźwignięcia dla powiatu i czekaja aż podniesie sie % finnansowania z pieniędzy rzadowych, co w perspektywie czasu i tak sie nie stało. Ktoś tu wrzuca” kamyczek do ogródka” żeby skłucić mieszkańców i na koniec sugeruje, że sołtys nie potrafi samodzielnie myśleć i winny jest nie powstania drogi. To żenujące!

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here