Lubomierz z pomocą dla Ukrainy

2
1394

W szkole średniej w Lubomierzu uczy się młodzież z Ukrainy. Władze Lubomierza akcję pomocy organizują dwutorowo. Ta w pierwszej kolejności ma trafić właśnie do Ukraińskich uczniów a w dalszej kolejności uchodźców i zostać wysłana na Ukrainę.

 

24 lutego wojska rosyjskie wkroczyły na terytorium Ukrainy. Te dramatyczne wydarzenia bardzo przeżyli mieszkańcy Lubomierza. To w tutejszej szkole od lat naukę pobiera młodzież z Ukrainy.

Uczniowie zostali odcięci od wsparcia ze strony rodzin. Jak mówi Pan Adam Skrzydłowski Wiceburmistrz Lubomierza ich konta bankowe zostały zablokowane.

Młodzież już w pierwszym dniu została objęta pomocą psychologiczno- pedagogiczną – wyjaśnia Wiceburmistrz, który apeluje do mieszkańców o wsparcie.

Akcję pomocy dla Ukrainy koordynuje Miejsko- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Plac Wolności 1, 59-623 Lubomierz. Pomoc potrzeba jest dla uczniów, ale także dla uchodźców, którzy lada dzień dotrą do nas. Rzeczy, które nie będą potrzebne na miejscu zostaną przekazane dla Caritas.

Potrzebna jest odzież dla uczniów (rzeczy nowe, nie zniszczone i czyste), potrzeba jest żywność z długim terminem ważności (kasze, makarony, konserwy, słodycze, …), środki higieniczne (mydła, szampony, żele pod prysznic, kosmetyki pierwszej potrzeby, papier toaletowy, podpaski, pieluchy, chusteczki nawilżane itp.), potrzeba jest pościel, kołdry, poduszki, koce, ręczniki;, potrzebne są leki pierwszej potrzeby- przeciwbólowe, materiały opatrunkowe.

Wszystkie te rzeczy można przynosić do MGOPS w Lubomierzu – dni i godziny urzędowania: poniedziałek – piątek, godz.: 7:00 – 15:00. Szczegółów można dowiedzieć się dzwoniąc na numer tel.: 75 783 31 39.

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here