Ucieczkę przed dzielnicowymi zakończyli w strumyku

0
2050
fot.: eLuban.pl

Mimo kierowanych licznych policyjnych apeli oraz konsekwencji z jakimi muszą się liczyć się nietrzeźwi bądź znajdujący się pod wpływem środków odurzających kierowcy, wciąż zdarzają się osoby, które ignorują przepisy i po alkoholu bądź środkach odurzających siadają za kierownicę swoich pojazdów. Tym razem Dzielnicowi Rewiru Dzielnicowych Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu 19 marca br. po pościgu zatrzymali kierującego oraz pasażera samochodu skoda, który na widoczne sygnały do zatrzymania się rozpoczęli ucieczkę przed policjantami. Jak się okazało kierujący samochodem znajdował się po użyciu środków odurzających i był osobą poszukiwaną przez wymiar sprawiedliwości do odbycia kary pozbawienia wolności. Kierowca został zatrzymany i umieszczony w Areszcie Śledczym.

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu 19 marca br. w trakcie służby obchodowej na terenie Gminy Siekierczyn podjęli próbę zatrzymania do kontroli samochodu marki Skoda. Kierowca na widok policjantów rozpoczął ucieczkę i gwałtowanie zaczął przyspieszać. Policjanci podjęli pościg a kierowca mimo wydawanych sygnałów błyskowych i dźwiękowych nie reagował na wydawane polecenia do zatrzymania się. W pewnym momencie kierowca skody stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego wpadł do rzeki i po przewróceniu samochodu na dach jego przodem uderzył w betonowy element mostu.

Policjanci podjęli działania pomocy osobom znajdującym się w samochodzie. Kierowca i pasażer nie odnieśli żadnych obrażeń i o własnych siłach opuścili pojazd. Na miejscu pojawiła się załoga ratownictwa medycznego, która nie potwierdziła obrażeń u wymienionych osób.

W trakcie dalszych czynności okazało się, iż kierującym samochodem był 37 – letni mężczyzna, natomiast jego pasażerem rok młodsza osoba, mieszkańcy powiatu lubańskiego. Jak ustalili funkcjonariusze samochód prowadził poszukiwany do odbycia kary pozbawienia mężczyzna. Podczas czynności na miejscu okazało się, 37 – latek kierował samochodem znajdując pod wpływem działania metamfetaminy, co potwierdził wykonany przez policjantów test narkotesterem.

Kierujący został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie, gdzie następnie trafił do Aresztu Śledczego celem odbycia kary pozbawienia wolności. Dodatkowo kierujący odpowie za kierowanie samochodem znajdując się pod wpływem środków odurzających za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, oraz za nie zatrzymanie się do kontroli drogowej za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. O karze łącznej zadecyduje sąd. Dodatkowo odpowie za spowodowanie zdarzenia w ruchu drogowym.

 

asp.szt. Grzegorz Szewczyk KPP Lubań

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here