Adam Niedzielski odwołany z funkcji ministra zdrowia

6
713
Minister Niedzielski @gov.pl

We wtorek, 8 sierpnia 2023 roku premier Mateusz Morawiecki poinformował o odwołaniu z funkcji ministra zdrowia Adama Niedzielskiego i przedstawi nową panią minister.

 

 

Premier nie krył, iż odwołanie to efekt ostatnich zdarzeń z ujawnieniem danych osobowych.

“Lekarz Piotr Pisula, szpital miejski w Poznaniu wczoraj w FaktyTVN”: “żadnemu pacjentowi nie dało się wystawić takiej recepty”. Sprawdziliśmy. Lekarz wystawił wczoraj na siebie receptę na lek z grupy psychotropowych i przeciwbólowych. Takie to FAKTY. Jakie kłamstwa czekają nas dziś” — napisał Niedzielski.

Najwyraźniej za ten wpis, dziś Niedzielski pożegnał się ze stanowiskiem ministra.

 

– „To okres, w którym musimy być szczególnie wrażliwi.” – powiedział podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. – „W trakcie tego obnażania kłamstwa doszło jednocześnie też do pewnego błędu i właśnie, dlatego aby uwrażliwić uczulić, aby nie było dzisiaj koncentracji na tym na tym błędzie tylko na tym, co jest najważniejsze a więc dobro pacjenta a więc właśnie od koordynowanej opieki począwszy a skończywszy na szpitalach, które są jak najlepiej wyposażone i zgodnie z zasadą po pierwsze nie szkodzić primum noce taka decyzja została podjęta.” – wskazał szef rządu, który przedstawił nową panią minister.

– „Jestem jednocześnie też przekonany, że powierzenie tej funkcji ministra zdrowia pani Katarzynie Sójce to dobra decyzja” – zapewniał premier.

6 KOMENTARZE

  1. Szkoda, że niewiele osób pamięta jakich to “swobód i praw” domagała się opozycją w czasie “pandemii” z obowiązkowymi szczepieniami na czele. Poza tym decyzja słuszna, tylko czemu tak późno.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here