9 dużych pocisków w Kwisie, możliwa ewakuacja

2
1384
fot. Patrol Saperski Bolsławiec

W trakcie spływu pontonowego w rzece Kwisie znaleziono 9 dużych pocisków artyleryjskich. (Jak wstępnie ustalono, kaliber min. 120 mm). Strefa rażenia to 450 m. Niewykluczone, że na miejsce zostanie wezwana Grupa Nurków Minerów ze Świnoujścia.

 

W trakcie spływu pontonowego w rzece Kwisie znaleziono 9 dużych pocisków artyleryjskich. (Jak wstępnie ustalono, kaliber min. 120 mm). Strefa rażenia to 450 m.

Pociski znaleziono w miejscowości Łozy koło Świętoszowa. Jak podaje portal Istotne.pl konieczna będzie ewakuacja 17 budynków mieszkalnych.

Na miejscu są już żołnierze z Patrolu Saperskiego Bolesławiec z 23 Śląskiego Pułku Artylerii. Na chwilę obecną nie wiadomo, jak długo potrwa akcja, bowiem saperzy będą musieli sprawdzić spory odcinek koryta rzeki. Możliwe, że konieczne będzie wezwanie na miejsce Grupy Nurków Minerów ze Świnoujścia.

Uwaga! To, że te przedmioty leżały w wodzie, nie oznacza, że nie są niebezpieczne. Wprost przeciwnie – są one bardzo dobrze zachowane, przez co cały czas groźne. Kilka lat temu doświadczony nurek zginął w rzece, pod mostem, po detonacji miny przeciwpancernej. – tłumaczą saperzy.

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here