45- latek utopił się na terenie starej kopalni

0
3637
zdjęcie poglądowe

W czerwcu 2023 roku w kraju utonęło 48 osób, a w lipcu policjanci odnotowali 50 utonięć. Dziś doszła kolejna śmierć w naszym regionie.

 

 

Policyjne statystyki są przerażające. Rocznie pod wodą życie traci ponad 400 osób. W 2021 roku śmierć pod wodą poniosło 408 osób, w tym 40 kobiet. Rok później na terenie Polski odnotowano 444 wypadki tonięć. W wyniku tych wypadków utonęło 419 osób, w tym 47 kobiet. W czerwcu 2023 roku w kraju utonęło 48 osób, a do 17 lipca utonęło już 50 osób!

Jak wskazują policjanci najczęściej do utonięć dochodzi na jeziorach. Spośród wszystkich osób topiących się blisko połowę stanowią mężczyźni w wieku powyżej 50 lat. Wśród najczęstszych przyczyn utonięć mundurowi wskazują kąpiel w miejscu niestrzeżonym, kąpiel w miejscu zabronionym, nieostrożność w czasie przebywania nad wodą, czy nieostrożność w czasie łowienia ryb. Niestety, w około 25 procentach są to osoby, które przed utonięciem spożywało alkohol.

 

 

W weekend na żwirowni w Rakowicach Małych doszło do tragedii, w której śmierć poniósł 33- letni mężczyzna. Okoliczności tej tragedii nadal badają lwóweccy policjanci.

Dziś, to jest w środę 19 lipca 2023 roku dotarła do nas kolejna dramatyczna wiadomość. 45-letni mieszkaniec gminy Nowogrodziec utopił się w zbiorniku zwanym Kopalnią w Zebrzydowej. Okoliczności tej tragedii wyjaśniać będą pod nadzorem prokuratury bolesławieccy policjanci.

Ciepłe dni chętnie spędzamy czas nad wodą. Przyjemny wiatr i chłodna kąpiel ma nam pomóc w przetrwaniu upałów i umilić czas wolny. Pamiętajmy jednak, że woda niesie ze sobą również niebezpieczeństwo.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here