Znalazł portfel z pieniędzmi i zaniósł go na policję

6
2478

Na pochwałę zasługuje postawa 72-letniego mężczyzny, który przy jednym z marketów w Olszynie znalazł cudzą torbę. W portfelu, który ujawnił wewnątrz aktówki znajdowały się między innymi dokumenty osobiste, karta bankomatowa oraz pieniądze. Zgubę mężczyzna odniósł na Posterunek Policji w Olszynie, a policjanci szybko dotarli do jej właścicielki.

 

W minioną sobotę (30.10.br.) do Posterunku Policji w Olszynie przyszedł mężczyzna, który przekazał torbę podręczną wraz z jej zawartością. Po jej sprawdzeniu okazało się, że w portfelu było prawie 1700 złotych, karta bankomatowa oraz dokumenty, w tym dowód osobisty wystawiony na mieszkankę powiatu lubańskiego. Dzięki znalezionym dokumentom mundurowi szybko ustalili i poinformowali właścicielkę zguby.

Na szczęście tak cenna zwartość torebki trafiła w ręce uczciwego człowieka, za co w naszej ocenie zasługuje on na gratulacje i pochwałę. Obyśmy na swojej drodze życia spotykali tylko takich ludzi.

-/asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń, KPP Lubań/-

6 KOMENTARZE

  1. I oby dostał 10% znaleźnego lub Ina formę podziękowania od pani roztargnionej bo drugi raz jak znajdzie to nikomu nie odda. Ja jak kiedyś oddałem znaleziony portfel to jeszcze mało w dziób nie dostałem bo z 2500zl brakowało 50zl a jak się później okazało pan kupował papierosy i resztę miał w kieszeni.

    • Dokładnie, miałem taką samą sytuację znalazłem portfel z dokumentami i pieniędzmi znalazłem i oddałem właścicielce za co nie dostałem głupiej czekolady, dlatego jeśli następnym razem znajdę portfel z pieniędzmi i dokumentami to hajs zawijam a dokumenty zostawiam trudno się mówi, było się pilnować i myśleć co robi…

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here