354 tysiące złotych na poprawę bezpieczeństwa na DK30

4
1027
fot.: GDDKiA

Poznaliśmy oferty w przetargu na poprawę bezpieczeństwa na drodze krajowej nr 30 oraz kwotę, jaką GDDKiA chce przeznaczyć na to zadanie.

 

 

Pod koniec czerwca br. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg pn.: „Poprawa brd na DK30 w obrębie skrzyżowania DG112572D i DK30 w m. Chmieleń”.

To jednak wcale nie ucieszyło mieszkańców Chmielenia, którzy od wielu lat zabiegają o poprawę bezpieczeństwa w ich wsi, a wręcz przeciwnie. Mieszkańcy, z którymi rozmawialiśmy, mówili nam, iż to chyba jest jakiś żart. W ich ocenie w pierwszej kolejności należało zadbać o poprawę bezpieczeństwa we wsi, gdzie ruch pieszych jest bardzo duży, a dopiero późnej na jej obrzeżach, gdzie tego ruchu niemal nie ma. Jednak drogowcy z wrocławskiego oddziału GDDKiA uważają jednak inaczej. I postanowili poprawić bezpieczeństwo na skrzyżowaniu DK30 z drogą do Popielówka.

Jak wskazują w opisie przedmiot zamówienia przewidziany jest do realizacji w systemie “Projektuj i Buduj” składa się dwóch etapów, to jest opracowania dokumentacji projektowej a następnie wykonania robót budowlanych na podstawie opracowanej dokumentacji projektowej.

 

 

W zakres robót i usług przewidywanych do wykonywania w ramach zamówienia wchodzą następujące asortymenty prac:

  • budowa oświetlenia dedykowanego na przejściu dla pieszych wraz ze strefami przejściowymi
  • ułożenie płytek dla osób niedowidzących i niewidomych wraz z remontem chodnika, obrzeży i krawężników w obrębie przejść dla pieszych,
  • wykonanie przyłącza elektrycznego o długości ok 918 m (zgodnie z warunkami przyłączenia TAURON) wraz z robotami towarzyszącymi.

W lipcu poznaliśmy oferty złożone w przetargu oraz kwotę, jaką GDDKiA przeznaczyła na to zadanie. Do przetargu przystąpiło pięciu oferentów. Najniższą ofertę zaproponowała lubińska firma – 268.140 zł brutto. Natomiast blisko pół miliona złotych (498 316,67 zł) za wykonanie zadania zgodnie ze specyfikacją zaproponowała firma ze Świdnicy. Zamawiający, czyli Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, iż zamierza przeznaczyć na sfinansowanie przedmiotu zamówienia kwotę brutto: 354 000 PLN.

fot.: GDDKiA

4 KOMENTARZE

  1. Niestety, w budżetówce przez psie wynagrodzenia niedługo zostaną sami d….e i takich “popraw bezpieczeństwa” za nasze pieniądze będzie tylko więcej 🙁

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here