28- letni kierujący z kumulacją przestępstw i wykroczeń

3
2529

Lwóweccy policjanci zatrzymali 28-latka, który kierując samochodem osobowym marki Datsun, popełnił kilka przestępstw i wykroczeń. Mężczyzna znajdował się pod wpływem środków odurzających oraz posiadał je również przy sobie, jechał bez wymaganych uprawnień pojazdem niedopuszczonym do ruchu, bez aktualnych badań technicznych ani ważnego ubezpieczenia. Ponadto kierujący zatrzymując się do kontroli uszkodził znajdujący się na poboczu hydrant. Mężczyznę czekają bardzo surowe konsekwencje prawne i finansowe.

 

W dniu wczorajszym około godziny 19 w miejscowości Gaszów policjanci z lwóweckiej komendy zauważyli pojazd, który poruszał się bez tablic rejestracyjnych i postanowili go skontrolować. Mężczyzna zatrzymując się do kontroli zahaczył i uszkodził znajdujący się na poboczu hydrant. Zachowanie 28- latka wzbudziło podejrzenie funkcjonariuszy wobec tego przebadali go na zawartość środków odurzających w organizmie urządzeniem Alere. Wynik testu wskazał, że mężczyzna znajdował się pod wpływem amfetaminy, metamfetaminy oraz benzodiazepin. W wyniku przeszukania, funkcjonariusze ujawnili przy kierującym woreczek z zawartością metamfetaminy.

W trakcie kontroli okazało się, że kierujący nie ma uprawnień do kierowania pojazdami, a pojazd nie posiada aktualnych badań technicznych oraz ważnego ubezpieczenia OC.

28-letniemu mężczyźnie grożą teraz bardzo surowe konsekwencje karne i finansowe.

 

sierż. Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śląski

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here