18 Gminy i Miasta Gryfów Śląski

35
3331

Komitet Wyborczy Wyborców Daniela Koko prezentuje fundamenty programu wyborczego dla gminy i miasta Gryfów Śląski. W osiemnastu punktach zawarte są najważniejsze kierunki działania.

 

 

Pan Daniel Koko jako pierwszy przyznał otwarcie, iż zamierza ubiegać się o mandat Burmistrza Gminy i Miasta Gryfów Śląski. Podczas przedświątecznego spotkania przedstawił ludzi, z którymi będzie chciał działać. Dziś KWW Daniela Koko prezentuje najważniejsze punkty programu wyborczego, zaznaczając przy tym, że każdy z kandydatów do Rady Gminy będzie miał szczegółowy program dla konkretnego okręgu.

“Gramy dla Gminy i Miasta Gryfów Śląski”

 1. Usprawnienie funkcjonowania Wielospecjalistycznej Przychodni Zdrowia.
 2. Zapewnienie cyklicznego wsparcia w postaci opieki wytchnieniowej i asystenta osoby niepełnosprawnej.
 3. Rozwój infrastruktury i oferty kulturalnej w sołectwach i w mieście.
 4. Otwarcie kina studyjnego.
 5. Inwestycje w infrastrukturę sportową na terenie gminy.
 6. Pozyskiwanie środków zewnętrznych na modernizację i budowę dróg i sieci kanalizacyjnej na terenie miasta i sołectw – w tym dążenie do budowy ronda na skrzyżowaniu ul. Kolejowej i Jeleniogórskiej.
 7. Poprawa bezpieczeństwa poprzez budowę chodników w sołectwach oraz ciągu rowerowo-pieszego przy drodze wojewódzkiej nr 360.
 8. Dalsza modernizacja i budowa sieci oświetlenia ulicznego w mieście i sołectwach.
 9. Aplikowanie o środki zewnętrzne celem budowy krytej pływalni.
 10. Projekt przyjazne miasto: system ostrzegania i komunikacji z mieszkańcami oraz efektywny e-URZĄD.
 11. Promocja gminy Gryfów Śląski poprzez organizację święta miasta w nowej formule.
 12. Aktywna współpraca z organizacjami pozarządowymi.
 13. Zielony Gryfów: Programy „Czyste Powietrze” i „Ciepłe Mieszkanie”. Rewitalizacja parków przy ul. Partyzantów i Kolejowej, OZE w jednostkach organizacyjnych Gminy. Wdrożenie programu zapobiegającego bezdomności zwierząt.
 14. Zwiększenie oferty edukacyjnej poprzez doposażenie szkół, dodatkowe zajęcia i rozwój kompetencji kadry i uczniów.
 15. Kontynuowanie działań w Klubie Seniora oraz otwarcie Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
 16. Zaangażowanie w zakresie Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej.
 17. Wspieranie Ochotniczych Straży Pożarnych i Policji w zakresie poprawy bezpieczeństwa.
 18. Tworzenie korzystnych warunków dla rozwoju lokalnej przedsiębiorczości.

-/Materiał finansowany ze środków KWW Daniela Koko/-

35 KOMENTARZE

 1. Już sam tytuł programu dla Gryfowa to jakaś nieskładna amatorszczyzna. W samym programie tak naprawdę nie widać koncepcji rozwoju naszego miasta i gminy. Tematy od sasa do lasa, niektóre bardzo ogólne, a w tym zbiorze różnorodnych obietnic, wiele pilnych potrzeb nie zostało nawet zasygnalizowanych – jak np czystość w mieście, utworzenie klubu młodzieżowego, czy rozpoczęcie starań o budowę obwodnicy Gryfowa, aby ochronić, piękną, zabytkową gryfowską starówkę z ratuszem,
  ryneczkiem, kościołem, itd. itd.

 2. Bla,bla,bla ,ogólniki aktualne od dziesiątek lat a realizacja jak mnie wybierzecie będzie jak wyjdzie ,czyli kilka procent,kanalizacja Ubocza,oświetlenie Ubocza kilkadziesiąt lat radni i kandydaci w każdych wyborach obiecują a sprawy leżą taka duża i piękna wieś jest dzisiaj zapomniana

 3. Daniel to odpowiednia osoba na to stanowisko. Razem z kandydatami na radnych wypracowali ciekawy program dla Gminy i Miasta. Ciekawe co pokażą inni kandydaci na burmistrza…

 4. Ha ha ha-nic prostrzego obiecam to co wszyscy wytykali. Tylko zapomniałem powiedzieć, że już rządziłem a raczej administrowałem i niczego ciekawego nie zrobiłem. Będzie kontynuacja niczego! Wszechobecnego brudu, dalszy brak pozyskiwania środków dopłat na konkretne pomysły. A takie drobne pytanko co z chodnikiem w Uboczu? Tyle razy go Pan obiecał.

 5. A pan Bogdan tylko o piachu na ulicach. Jest argument nie do zbicia ;). Panie Danielu, niech pan załatwi zamiatanie ulic bo obecny burmistrz się miga, niby oszczędza, czeka na atak zimy, co da się usłyszeć w nagraniu z ostatniej sesji rady. Zimy nie widać, a elektorat wzburzony! Trzeba było osiemnaście przepisów na piach przedstawić to wybory byłyby w kieszeni, a tak nie wiadomo, choć ja i tak zagłosuję, powodzenia!

 6. To by była tylko zmiana personalna na fotelu burmistrza. Nie bez powodu obecny popiera tego kandydata, a sam startuje do powiatu 🙂 zamiana miejsc i nadal ta sama bida z nędzą w Gryfowie 😉 same ogólniki połowa nie do wykonania 🙂 to już do wyborców należy zdanie czy chcą naprawdę zmiany czy jest im dobrze jak jest i chcą zostać przy obecnym nastawieniu władzy 😉

 7. Do Mieszkaniec
  Co ma fachowość z faktem, iż większość punktów to jest zapowiedź zapisanych inwestycji czy wydatków zapisanych w budżecie na 20204 rok ( patrz budeżet gminy 2024 ). Właśnie ruszył program asystenta osób niepełnosprawnych . Zakup lamp solarnych w sołectwach będzie realizowany wkrótce . Rewitalizacja parku przy ulicy Partyzantów zapisana jest w strategii miasta i sporządzony jest projekt . Uniwersytet trzeciego roku był juz realizowany . Na realizację ciągu rowerowo-pieszego środki w budżecie na 2024 rok zostały juz zabezpieczone i te działania ruszyły w tym kierunku . Wiele ogólników ,a zarazem kierunki działania ,które zostały rozpoczęte i zapewne te informacje przekazał obecny Burmistrz ,który poparł kandydata z tego Komitetu ( kontynuacja działań obecnego Burmistrza i Rady Gminy ). Środki na chodnik w Uboczy są zabezpeczone . Po drugie konieczna jest budowa raczej hali widowiskowo-sportowej niż krytego basebnu ( którego utrzymanie jest dość kosztowne i raczej nie do udźwignięcia przez budżet gminy ). Ogólnikowo i nic nowego , !!! To jest bardziej zapowiedź realizacji budżetu w 20024 roku niz nowe kierunki .

  • Przejdź siepo Gryfowie I zobacz co jest napisane na ścianie budynku przy SP1. Pływalnia jest jak najbardziej potrzebna. Jest to najlepsza forma rozwoju, sportu i rehabilitacji. Tu nie chodzi o aquapark tylko 5-6 torów pływackich. Zarówno szkoły jak i mieszkańcy na bank chętnie by korzystali z takiej pływalni.

 8. Czytając ten program wiem, że za 5 lat Gryfów będzie dalej w tym samym miejscu. Żadnych konkretów tylko gruszki na wierzbie. Kryta pływalnia, a może szklane domy? Wszędzie brud i syf, ale o tym nic w programie nie ma.

 9. Ręce opadają od czytania tego narzekania… Dobra, nie róbmy nic, posprzątajmy piasek i to widzę wystarczy? Po co kino, po co chodnik w Uboczu, najlepiej narzekać i nic nie robić ze sobą. Mam 22 lata i serio trzeba nie mieć pomysłu na siebie żeby narzekać ze gmina nic nie robi dla młodych…

 10. Gospodarka na ostatnim miejscu i w dodatku w wydaniu małej przedsiębiorczości lokalnej. Gryfów uratować mogą tylko przynajmniej dwie spore inwestycje większych inwestorów, to ostatnia chwila póki jeszcze mamy wolne grunty wokół Gryfowa przy dk30.

  • Jakie Gryfów ma szanse inwestycyjne dla przedsiębiorców? Daleko od drogi szybkiego ruchu i mała liczba mieszkańców w okolicy. Gryfów może zostać uratowany tylko i wyłącznie poprzez promowanie kultury, sportu i turystyki…

   • Takie same jak Szprotawa? Tylko tam burmistrz zabiega o inwestorów. U nas się tylko biadoli. Gryfów ma super połączenie i drogowe i kolejowe. Tylko trzeba być gospodarzem a nie administratorem jak ktoś już zauważył. Ten pan to kontynuacja administrowania, która dalej, będzie pogrążała gminę.

    • Szprotawa ma bliskie połączenie do 3 dróg szybkiego ruchu – A18, A4 i S3. Gryfów ma około 30 km do autostrady A4. Po prostu Gryfów nie jest interesujący dla inwestorów, zwłaszcza, że obok jest strefa w Wykrotach, a z drugiej strony Jelenia Góra ze swoją strefą…

    • Dużo, nie każdy musi zapierniczać na produkcji w fabryce… Jaki dochód Gmina osiągnie? Jeśli Gryfów dobrze by się w tym kierunku rozwinął, a może się rozwinąć, to dochód byłby duży.

 11. Przecież jest punkt o oświetleniu czy budowie chodników w sołectwach więc co nie jest jasne? a co do reszty to zrozumcie że gmina nie buduje dyskotek i innych klubów. jak ktoś nie ma pomysłu na swój czas wolny to zawsze będzie narzekał że nic się nie dzieje, bo mu gmina nie zapewnia rozrywki… może najlepiej gdyby Daniel kupił Młyn i zapraszał tam Zenka co tydzień?

 12. Dlaczego władze Gryfowa w porozumieniu z resztą samorządów zlokalizowanych przy dk30 nie naciskają na rozbudowę i modernizację tej drogi ? Jeżeli jakakolwiek inwestycja miałaby powstać właśnie u nas to sprawa transportu jest tu kluczowa.

 13. Teraz są duże pieniądze unijne na OZE . Ale ten pociąg nie będzie czekał na maruderów. Budując farmę fotowoltaiczną dla Gryfowa można zaoszczędzić duże pieniądze w budżecie Gminy, chociażby na kosztach oświetlenia ulic, eksploatacji urządzeń energochłonnych w ZWiK i innych gminnych jednostkach.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here