Lubomierz: Blisko 3 mln złotych na inwestycje, czyli na co?

17
2423
fot. archiwum Lwówecki.info

Rok 2021 to z pewnością będzie rokiem dużych wyzwań, przed jakimi staną w Lubomierzu. Ma ruszyć bowiem kolejna wielka inwestycja, czyli modernizacja energetyczna budynku Zespołu Klasztornego z Internatem w Lubomierzu.

 

Oprócz tego w budżecie na ten rok władze Lubomierza zapisały środki na przebudowy i remonty dróg, rozbudowę sieci wod- kan, rozbudowę oświetlenia, termomodernizację dwóch ważnych obiektów, czy na dotacje do przebudowy studni głębinowych.

W projekcie budżetu na 2021 rok Burmistrz Lubomierza po stronie wydatków na inwestycje zapisał kwotę 2.893.000 złotych z przeznaczeniem na:

Dotacja na przebudowę studni głębinowych – 100.000 zł
Przebudowa drogi powiatowej nr 2510D Pokrzywnik – Popielówek – 33.795,12 zł
Budowa drogi ul. Majowa w Lubomierzu – 60.000 zł

Budowa przystanku – 15.144,93 zł
Termomodernizacja budynku Urzędy Gminy i Miasta w Lubomierzu – 100.000 zł
Zakup bramy wjazdowej z montażem do remizy OSP w Pasieczniku – 15.000 zł

Rezerwa inwestycyjna – 150.000 zł
Modernizacja energetyczna budynku Zespołu Klasztornego z Internatem w Lubomierzu – 1.897.029 zł
Rozbudowa sieci kanalizacji sanitarnej na ulicy Jeleniogórskiej w Lubomierzu – 60.000 zł

Rozbudowa sieci wodociągowej, kanalizacji sanitarnej i kanalizacji deszczowej na ulicy Majowej w Lubomierzu etap I – 139.030,95 zł
Dotacja na budowę przydomowych oczyszczali ścieków – 90.000 zł
Rozbudowa oświetlenia ulicznego w Golejowie 10.000 zł

Rozbudowa oświetlenia ulicznego w Olesznej Podgórskiej – 20 000 zł
Objęcie udziałów w Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej SANIKOM Sp. z o. o. z siedzibą w Lubawce 133.000 zł
Termomodernizacja budynku Lubomierskiego Centrum Kultury w Lubomierzu – 70.000 zł

17 KOMENTARZE

 1. Ciężko pracujący radny zakpił sobie z mieszkańców Olesznej Podgórskiej. Wywalczył 20 tyśięcy na oświetlenie drogi a w wiosce brak wody i kanalizacji. Ścieżka rowerowa?

 2. Pani Ilono trochę rozumu. Niech się Pani zastanowi:jaki koszt ścieżki rowerowej, jaki koszt budowy kanalizacji i wodaciagów a jaki budżet Miasta i Gminy Lubomierz??? Do gminy należą jeszcze 8 miejscowości i każda z nich by coś dla siebie chciała!!! A czy ten czy ten Burmistrz, Radny to i tak będzie źle

  • Otwórz se działalność lub firmę i pokażcie co potraficie Państwo da państwo opłaci np.(składki) co z was za biznesmeni tylko tam skubnąć tu skubnąć to nie moje.

 3. To jest ten rozum o którym Pan napisał?Utknęliśmy w średniowieczu i według Pana koszt budowy jest za wysoki więc w jakim celu budować ?Trzeba wziąść się do pracy i pozyskać środki unijne jak to na przykład zrobiła gmina Lubań i pozyskała pieniądze na wodociągi.Z drugiej strony ktoś zrobił wstępny kosztorys budowy wodociągu czy rzucamy sumami z głowy lub twierdzimy ,że będzie dużo kosztowało?

  • Ależ tutaj jadu, ależ to niektórzy piją.
   Ale im tylki ściska że to nie oni już są Radnym /Radną itp.
   Ale się chce społeczeństwo podjudzić do pomstowania.
   Ludzie dajcie spokój, pamiętajcie to jest wszystko nasze wspólne dobro.
   Kokosów nie ma, ale pomału do przodu.

   Zawsze źle, co by nie zrobił – źle.
   O zdrowiu swoim i swoich bliskich pomyślcie.

 4. Super, ze udało się pozyskać te środki, ale brak kanalizacj i wodociągów to bolączka wszystkich mieszkańców gminy, i co z tego ze odnowią budynki jak ludzie wody nie maja …..

 5. Moi drodzy… Skoro drogi nie ma, oświetlenia brak, nie wspominając o kanalizacji i i wielu, wielu innych potrzebach w CAŁEJ gminie może każdy z tak narzekających zostanie sołtysem , radnym a może i burmistrzem i z pustego naleje do budżetu tak dużej i biednej gminy.. Bo wszscy klepią te pierdółki jakby ktoś nie chciał żeby było super.
  Ale istnieje jeszcze coś takiego ja REALIA i trzeba dzielić i wierzę że nikt nie działa na szkodę.
  A wy tylko….. JA CHCĘ A ŻEBY BYŁO… Jak nieświadome dzieci.

 6. Ona przepraszam cię ale Realia są do zmiany i na to przynajmniej większość z nas liczy. Przecież dlatego wybieramy elitę władzy mając nadzieję że ona pozyska możliwości do właściwych zmian. Bo jak to w twoim odczuciu ma być – mają siedzieć z założonymi ręcami i z przekonaniem że nic nie będą robić bo co, bo takie są realia- to nie jest właściwe haaloo

 7. Ilono chcesz kanalizacji i wodociągów tylko jak przyjdzie co do czego zastanów ile ludzi rzeczywiście sie podłączy do sieci?? Płaczesz że nie ma ale ciekawe kto będzie opłacał rachunki za to. A gdybyś choć trochę sie interesowała wsią wiedziała byś że zapracowany radny(zawsze można nie robić nic i żyć ) nie wywalczył żadnych pieniędzy na latarnie, tylko to są pieniądze z funduszu sołeckiego a na miejscu ścieżki rowerowej w planach jest odbudowa trasy kolejowej

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here