17 kierowców z mandatami

0
752

Wczoraj na terenie całego kraju przeprowadzona została policyjna akcja pod kryptonimem „Prędkość”. Celem akcji jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania ograniczeń prędkości. W dalszym ciągu nadmierna prędkość jest jedną z podstawowych przyczyn wypadków na drogach.

 

W ramach działań lwóweccy policjanci dokonywali pomiarów prędkości w różnych punktach powiatu. Głównym celem prowadzonych przez mundurowych działań, było zapobieganie wypadkom drogowym przez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego.

W trakcie akcji policjanci byli szczególnie wyczuleni na te kategorie wykroczeń i przestępstw drogowych, które są głównymi przyczynami wypadków. Podczas wczorajszych działań lwóweccy policjanci skontrolowali 32 pojazdy, ujawnili 17 wykroczeń, w których kierowcy przekroczyli dozwoloną prędkość.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest ściśle związane z przestrzeganiem przez kierujących obowiązujących przepisów, w tym obowiązujących limitów prędkości. Bezpieczna prędkość to taka, która jest dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących ograniczeń prędkości, warunków atmosferycznych, a także stanu nawierzchni i przede wszystkim własnych umiejętności.

-/sierżant sztabowy Olga Łukaszewicz, KPP w Lwówku Śląski/-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here