100 złotych do zakupu dekodera lub 250 złotych do zakupu telewizora

7
1035

21 marca ruszyła usługa składania wniosków w rządowym programie dofinansowania do zakupu odbiornika cyfrowego (dekodera lub telewizora).

 

Ma to związek z przejściem od 1 lipca 2022 roku na nowy standard nadawania sygnału telewizji naziemnej w DVB-T2/HEVC. Projekt ustawy zakłada, że każdy kto złoży oświadczenie o trudnej sytuacji materialnej, a także o konieczności zakupu nowego dekodera DVB-T2 HEVC lub telewizora zgodnego z nowym standardem celem kontynuacji obioru telewizji naziemnej otrzyma dopłatę do dekodera w wysokości 100 zł, a w przypadku nowego telewizora 250 zł.

Wniosek o dofinansowanie możesz złożyć osobiście lub przez pełnomocnika za pośrednictwem:

  • Formularza online na platformie gov.pl
  • Poczty Polskiej w tradycyjnej formie papierowej – lista placówek, gdzie można złożyć wniosek.

Po złożeniu wniosku otrzymasz specjalny kod na podany w formularzu online adres e-mail lub w postaci wydruku przekazanego przez pracownika Poczty Polskiej, który będzie rejestrował wniosek w systemie.

Otrzymany kod z przyznanym świadczeniem zrealizujesz w sklepach internetowych i stacjonarnych, które przystąpiły do programu. Obecnie w programie zarejestrowało się już 271 przedsiębiorców, co umożliwia realizacje świadczenia w 1500 punktach sprzedaży zlokalizowanych w całej Polsce.

7 KOMENTARZE

  1. Najpierw miało być dla wszystkich,teraz już tylko dla tych z trudną sytacją materialną.Pytałem w sklepach w J.G. i nikt nie potrafił udzielić odpowiedzi,wyłączją za 5 dni i teraz wdrożenie???Niezłe jaja. .No i teraz się okaże kto płaci abonament.

        • Nie udawaj głupka ,co do filmów, programów, rozrywkowych itp. super a co do wiadomości politycznych to tyłki liżecie niemcom razem tobą na czele, zachowujesz się jak zdrajca bronisz niemców na temat ich nic nie napiszesz jak handlują z rosją, żygać się chce na takich jak ty.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here