Zatrzymali ja w lesie. Miał przy sobie spore ilości narkotyków

0
1877

Gdy 31- latka wyszła z gąszczu lasu mundurowi już na nią czekali. Przy kobiecie zabezpieczono narkotyki w postaci około 230 porcji amfetaminy i 11 porcji marihuany.

 

 

Funkcjonariusze z lubańskiej komendy przyznają, iż od pewnego już czasu podejrzewali jedną z mieszkanek powiatu o związek z przestępczością narkotykową. Gdy dowiedzieli się, że młoda kobieta będzie przebywać w lesie niedaleko Lubania i że może posiadać przy sobie narkotyki natychmiast przystąpili do działania.

– Podczas sprawdzania pojazdu marki Audi A4 zaparkowanego z gąszczu z lasu wyszła podejrzana. Na widok policjantów zaczęła zachowywać się nerwowo. W torebce damskiej mundurowi ujawnili susz roślinny oraz krystaliczny proszek. Pojazd, który został sprawdzony przez mundurowych okazało się, że posiada odbiegające wyglądem od oryginalnych tablice rejestracyjne. Policjanci zabezpieczyli je procesowo. – tłumaczy asp. szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń z lubańskiej policji.

Kobieta została zatrzymana, a podejrzane substancja zabezpieczone. Mundurowi wskazują, iż badanie potwierdziło, że zabezpieczono narkotyki to około 230 porcji amfetaminy i 11 porcji marihuany.

– 31- latka usłyszała zarzut posiadania znacznej ilości zakazanych substancji. Prokuratur Rejonowy w Lubaniu zastosował wobec kobiety środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. – dodaje policjantka.

Mieszkance powiatu lubańskiego za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat. O jej dalszym losie zdecyduje sąd.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here